Laptopy, od momentu wejścia na rynek, zrewolucjonizowały wiele dziedzin życia. Począwszy od normalnego użytkowania komputera do celów domowych, aż po pracę i uczelnie, gdzie przy ich pomocy sporządzane są notatki. Nic więc dziwnego, że nieustanny rozwój technologii sprawia, iż coraz częściej zastępują one komputery stacjonarne. Ich głównym atutem jest możliwość łatwego transportu, używania praktycznie w każdym miejscu i zachowanie parametrów tradycyjnego urządzenia.

Jak przechowywać komputery przenośne?

Laptopy przenośne, jak już zostało wspomniane, są urządzeniami praktycznymi i funkcjonalnymi, dzięki czemu zaskarbiły sobie serca wielu użytkowników. Możliwość korzystania z nich w każdym miejscu na ziemi sprawia, że coraz częstszym obrazkiem są osoby spędzające przy nich czas w kawiarniach, pociągach, czy na mieście.

Ich transportowanie wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia, aby w razie upadku, czy przenoszenia nie zostały naruszone. Najczęściej można znaleźć właśnie etui, torby oraz plecaki na laptopy. Ponadto, w wielu szkołach, czy instytucjach użytku publicznego wykorzystywane są do tego typu zadań wózki na laptopy.

Torby do laptopów

Torby na laptopa są najczęściej wykorzystywane do transportowania urządzeń. Dzięki możliwości ich dopasowania do konkretnego modelu można nie tylko zabezpieczyć laptop, ale także wybrać estetyczny dodatek. Sprawia on, że jej użytkownik wygląda znacznie bardziej profesjonalnie.

Poza tym przenoszenie laptopa w torbie jest praktyczne, choćby z tego względu, że zawsze jest pod ręką i można z niego szybko skorzystać. Obecnie oferowane modele uwzględniają wysokie wymagania klientów co do wzorów, kroju oraz funkcjonalności. Nie może więc dziwić fakt, że niektóre z nich mają dodatkowe zdobienia, oraz, co najważniejsze, dodatkowe przegródki na akcesoria do komputera przenośnego. Niestety przetransportowanie chociażby dwóch laptopów zaczyna być problematyczne.

Etui do mniejszych laptopów

Etui wykorzystywane jest w przypadku mniejszych laptopów, których ekran nie przekracza dziesięciu czy dwunastu cali. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż można urządzenie przechowywać bezpiecznie w każdym miejscu. Najczęściej materiał na etui jest wodoodporny, co sprawia, że etui oferuje dodatkowe zabezpieczenie.

Ponadto taki futerał może posłużyć również do transportu tabletu o zbliżonych wymiarach. Etui zazwyczaj jest również wyposażone w dodatkowe miejsce na power bank lub inne przydatne akcesoria. Niestety, także tutaj powstaje problem z transportowaniem kilku sztuk laptopów lub tabletów.

Plecak na laptop

Plecak do laptopa to idealne rozwiązanie dla osób, których urządzenia są większe niż typowe egzemplarze. Mowa tu także o cięższych modelach. Zazwyczaj są to komputery przenośne przeznaczone głównie do grania w gry, jednak równie chętnie korzystają z nich użytkownicy tradycyjnych urządzeń.

Wpływ na to ma przede wszystkim ich praktyczność oraz możliwość odciążenia stawów i mięśni. Po pierwsze, plecaki są dosyć duże i z łatwością można włożyć do nich dodatkowe akcesoria. Można tam zmieścić również drugi, mniejszy komputer. Po drugie, komfort korzystania z niego jest znacznie większy niż w przypadku torby na ramię. Ciężar jest równo rozłożony, co przekłada się na mniejsze obciążenie jednego barku. Co jednak wybrać w przypadku, gdy chce się przetransportować znacznie większą ilość urządzeń?

Czy warto przechowywać laptopy w mobilnej szafie na komputery?

Z pewnością godnym uwagi rozwiązaniem będzie mobilna szafka na kółkach. Jest to tradycyjna szafa metalowa, w której znajduje się od kliku do kilkunastu półek przystosowanych do przechowywania i ładowania komputerów przenośnych, na których kładzie się urządzenia. Obok każdej półeczki zamontowane jest jedno gniazdo zasilające, które pozwala ładować sprzęt, tak długo, jak to jest potrzebne.

Wózek na laptopy - praktyczne rozwiązanie dla firm i instytucji

Mobilna szafa na laptopy to z pewnością dobre rozwiązanie dla firm, w których pracownicy korzystają z komputerów przenośnych. Ponadto dzięki nim można prowadzić konferencje, rozdając każdemu z przybyłych gości po jednym egzemplarzu, a po jej zakończeniu schować je wszystkie z powrotem.

Szafki na laptopy na kółkach bardzo często używane są również w bibliotekach miejskich, gdzie powoli odchodzi się od tradycyjnych komputerów stacjonarnych. Ich zastosowanie doceniane jest także w innych instytucjach użytku publicznego. Gwarantem, że nikt nie ukradnie sprzętu, są zabezpieczenia montowane w szafach. Między innymi dobrze dobrany zamek do mebli.

Wybierasz wózek na laptopy - na co zwrócić uwagę?

Wózki na laptopy to mobilne meble metalowe, przy wyborze których powinniśmy mieć na uwadze kilka czynników. Przede wszystkim jakość zabezpieczeń jest najważniejsza. Szafa do ładowania laptopów ma czasowe zasilanie. Oznacza to, że po włożeniu laptopa do wózka można go podłączyć i po określonym czasie przestanie być ładowany. Ponadto, nie bez znaczenia jest także możliwość zasilania konkretnych laptopów przy pomocy listwy i wyłączników znajdujących się na niej.

Warto także zwrócić uwagę na to, aby szafka do przechowywania laptopów była wyposażona w porządny zamek. Co to znaczy? Powinna mieć przynajmniej dwa rygle, które nie pozwolą wygiąć jednego z rogów drzwiczek. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie również możliwość blokowania kółek oraz hamulec, który pozwoli na wygodne sterowanie szafą do przechowywania i ładowania laptopów na pochyłym podłożu. Należy także wziąć pod uwagę względy estetyczne i funkcjonalność. Ilość półek w mobilnej szafie na laptopy musi być nieco większa na wypadek, gdyby pojawiły się dodatkowe urządzenia do transportowania.