To bardzo proste. Zawsze stanowią doskonały wybór, który zwraca się z perspektywy lat. Od lat drewniane modele dominowały na rynku. Zresztą nie bez powodu. Posiadają klasyczny i niepowtarzalny design. Ponadto były obecne w użytku od prawie stuleci. Drewno to świetny materiał, który przy dobrym wykonaniu oraz właściwie przeprowadzonym lakierowaniu spełnia swoją rolę nawet przy regularnym, codziennym użytkowaniu. Jednak meble metalowe obecnie stanowią zdecydowanie lepszą alternatywę. Dlaczego?

Ze względu na cenę. Wszystkie meble socjalne bądź wyposażenie biurowe obecnie wykonywane jest najczęściej z metalu. Surowiec jest łatwiej dostępny, prostsze jest jego naprawianie, a także nie jest konieczne w celu jego eksploatacji ścięcie drzewa. Mamy więc w takiej sytuacji co najmniej potrójny profit. Z jakiego względu warto zakupić meble metalowe? Na czym polega ogromna gamma zalet, które generuje inwestycja w takie wyposażenie już na początku działalności? Tego dowiesz się właśnie tutaj!

 

Dlaczego warto wybrać metalowe meble?

Wyposażenie biurowe wykonane z trwalszego w eksploatacji materiału jest zdecydowanie lepszym wyborem. Szczególnie, że z perspektywy wymiany metalowe meble są nieco tańsze w produkcji, a także bardziej plastyczne w naprawie. Materiał można bowiem stopić lub dorobić do niego zastępcze elementy. Natomiast drewno nie posiada takich właściwości. raz zniszczone ciężko jest naprawić, w wielu przypadkach jest to wręcz niemożliwe. Meble metalowe powstają z reguły metodą spawania punktowego i łączenia argonem. Ważnym aspektem jest to, że, w przeciwieństwie do drewnianych,  nie deformują się. W kontakcie z wilgocią podlegają najwyżej korozji, jednak nawet na to są sposoby. Wystarczy pokryć ich powierzchnię farbą proszkowo, dzięki czemu znacznie zredukowane zostaje prawdopodobieństwo, że poszczególne części zaczną rdzewieć.

Meble metalowe zdecydowanie lepszą alternatywą

Drewno wymaga także regularnej konserwacji. W przypadku mebli metalowych rzadko są natomiast potrzebne. Niezbędne jest tylko, aby grubość blach w konstrukcji była zgodna ze standardowymi wymaganiami technicznymi. W ten sposób można uniknąć setek problemów przy montażu i podczas użytkowania. Dlatego nie zawsze warto kierować się tylko ceną, najbardziej istotna jest jakość. Bez niej bowiem ciężko cokolwiek mówić o wieloletnim użytkowaniu.

Walory estetyczne drewna i jego możliwości faktycznie stanowią mądry wybór dla wielu przestrzeni. Jednak niestety nie spełnia ono swojej roli np. pod kątem mebli medycznych. Jeśli nie byłyby one wykonane z odpowiedniego stopu, uległyby odkształceniu w perspektywie regularnych dezynfekcji z pomocą bardziej żrących środków czyszczących. Oprócz tego w miejscach użyteczności publicznej zdecydowanie lepiej sprawdzają się także metalowe meble. Warianty z tego materiału dzisiaj są atrakcyjne wizualnie, bezpieczne i przede wszystkim znacznie bardziej przyjazne dla środowiska. Nie wymagają bowiem niszczenia lasów w celu wyposażenia danej firmy lub mieszkania w meble.

 

Metal zapewnia lepszą organizację przestrzeni pracowniczej

Przede wszystkim blachy są zdecydowanie cieńsze i bardziej wytrzymałe w porównaniu do innych materiałów. Zabierają zdecydowanie mniejszą ilość powierzchni, którą można przeznaczyć na inne rzeczy. Metalowe meble pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń. Sprawdzą się wręcz idealnie w małym mieszkaniu lub domu jednorodzinnym. Ponadto stanowią świetną decyzję z perspektywy biznesowej. Wystarczy kilka porządnych metalowych regałów, aby zapewnić sobie idealnie wymierzoną przestrzeń magazynową nawet w mniejszej firmie. Poza tym meble metalowe są niezwykle odporne na uszkodzenia i nie jest trudne utrzymanie ich w czystości. Można czyścić je nawet mocniejszymi detergentami, które spowodowałyby szkody na drewnianych odpowiednikach.

Meble odporne na warunki atmosferyczne i środowiskowe

Metal jest o wiele bardziej odporny niż drewno lub drewnopodobne materiały. Stal jest odporna na zadrapania, lekkie uszkodzenia mechaniczne, a także obicia. Jedynym problemem może być to, że jeśli zdrapiemy farbę, element może od tego miejsca zacząć korodować w kontakcie np. ze szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Jednak pokryte proszkowo będą spisywać się idealnie jako meble warsztatowe bądź nawet ogrodowe. Deszcz i słońce przestają być problemem, jeśli dobierzemy model wykonany z odpowiedniego materiału. To samo dotyczy ujemnych temperatur, które również nie wpłyną na kwestie estetyczne bądź funkcjonalność.

 

Największa korzyść wynikająca z zakupu mebli metalowych

W tym aspekcie chodzi po prostu o mobilność. Meble metalowe nie ważą zbyt dużo. Zdecydowanie trudniej jest przestawić lub przesunąć po podłodze solidną dębową szafę niż np. lekki egzemplarz wykonany ze stali. Ponadto nie trzeba się martwić o ewentualne uszkodzenia w czasie transportu. Meble metalowe nie wymagają także skomplikowanej pielęgnacji i częstego czyszczenia. Drewno? Jak najbardziej. Stal wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką z dodatkiem detergentu od czasu do czasu, gdy zacznie osiadać na niej kurz.