Kiedy myślimy o szkolnym wyposażeniu meblowym, w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy ławki i krzesła, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie jakąkolwiek lekcję. Równie istotnymi, choć wciąż niedocenianym w polskich szkołach meblami, sąszafki. Dlaczego warto wyposażać w nie placówki edukacyjne i gdzie dokładnie znajdują zastosowanie?

Szkolne szafki Malow

Jednym z najbardziej znanych producentów mebli metalowych jest marka Malow, obecna na rynku niemal 40 lat. Malow to jeden z liderów w branży, doceniany nie tylko w Polsce, lecz także w całej Europie. W szerokim asortymencie marki znaleźć można meble przeznaczone do prywatnych domów i mieszkań, biur, szpitali, ale także metalowe szafki, stworzone z myślą o szkołach i ich uczniach.

Najbardziej znanym modelem jest szkolna szafaSMS, która imponuje zarówno swoją nienaganną jakością, jak i wysoką funkcjonalnością. Szkolne szafki Malow produkowane są z zachowaniem najwyższych, europejskich standardów, dzięki czemu mogą pochwalić się oficjalnymi certyfikatami, potwierdzającymi i jakość i bezpieczeństwo.

Najważniejsze parametry techniczne szafek

Każda szafka szkolna SMS, stworzona przez markę Malow, to gwarancja najwyższej jakości wykonania. Meble te tworzone są bowiem z użyciem starannie wyselekcjonowanych materiałów, przede wszystkim wysokiej klasy blachy o odpowiedniej grubości. W wersji ST jest to blacha o grubości 0,5 mm, natomiast w wersji LX – 0,8 mm. Dodatkowo w obu wersjach drzwi szafy wzmocnione są blachą o grubości 1,5 mm. Cała powierzchnia blachy, użytej do wykonania szafy, zabezpieczona jest także metodą konwersji cyrkonowej, która skutecznie minimalizuje ryzyko jej korodowania. Konstrukcja wzmocniona jest również dodatkowymi spawami.

Każdą szafę wyposażyć można w dodatkowe, dostępne w ofercie elementy. Może to być praktyczny daszek, który ułatwia utrzymanie szafki w odpowiedniej czystości, jak również podnoszące całą konstrukcję nóżki czy wygodna, funkcjonalna ławka.

Szkolne szafki SMS – dlaczego warto?

Szafki szkolne oferowane przez markę Malow to meble, które w wyjątkowy sposób łączą w sobie walory techniczne i atuty praktyczne, funkcjonalne. Nie tylko bowiem imponują one doskonałą jakością i starannością wykonania, ale także bezpieczeństwem i łatwością użytkowania.

Każda z szafek wyposażona jest w dwie półki, umieszczone u góry i u dołu ich wnętrza, a także w dodatkowy boks, świetnie nadający się do przechowywania książek i zeszytów. Praktyczne i pojemne półki stworzone zostały z myślą o komfortowym przechowywaniu butów na zmianę, plecaka lub torby lub pudełka z lunchem. Wnętrze szafy wyposażone jest również w dwa metalowe haczyki, na których zawiesić można odzież wierzchnią czy też ubrania na zmianę, chociażby na lekcję wychowania fizycznego.

Aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo i komfort korzystania z szaf, każdy z modeli wyposażony został w solidne drzwi z zamkiem kluczowym. Standardową wersję zabezpieczenia zamienić można na zamek depozytowy, kłódkowy, elektroniczny. Na zewnętrznej części szafy producent umieścił specjalną kieszonkę na etykietę, dzięki której możliwe jest podpisanie każdej z nich imieniem i nazwiskiem jej użytkownika. Istotnym walorem technicznym szafy jest także jej specjalny mechanizm, który umożliwia otwarcie drzwi do 90 stopni. Dzięki temu użytkownik ma możliwość swobodnego korzystania ze swojej szafy, jednocześnie nie blokując dostępu do sąsiedniej.

Szkolne szafy, mimo iż wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne, w dalszym ciągu są w polskich szkołach niedoceniane. Meble te są w rzeczywistości inwestycją w komfort, wygodę i zdrowie uczniów. Dzięki pojemnym szafom nie muszą oni przez cały dzień nosić na plecach ciężkich plecaków czy toreb; otrzymują bowiem możliwość wygodnego przechowywania większości rzeczy w szafie i wybrania tylko tych, które akurat będą im potrzebne. Dzięki swojej solidnej konstrukcji i nowoczesnym zabezpieczeniom, szafki skutecznie chronią swoją zawartość zarówno przed ewentualną kradzieżą, jak i uszkodzeniem, tym samym zapewniając uczniom pełen spokój i komfort psychiczny.

Szafy SMS – praktyczne i estetyczne

Szkolne szafy SMS, produkowane przez markę Malow, to doskonałe rozwiązanie dla uczniów zarówno wyższych klas szkoły podstawowej, jak i liceum czy technikum. Świetnie sprawdzą się on w szatni głównej i sportowej, a także na szkolnym korytarzu. Dzięki dodatkowej opcji nowoczesnego malowania proszkowego, każda z szafek może być nie tylko praktycznym, ale i estetycznym elementem wyposażenia szkoły. Szafy metalowe SMS pomalować można na jeden z szesnastu dostępnych kolorów, od bieli i szarości, po żywe odcienie zieleni czy żółtego.