Zamki elektroniczne lepsze od standardowych?

To wszystko zależy od okoliczności, a także indywidualnych preferencji. Montaż zamka elektronicznego jest niezwykle wygodny. Głównie z tego względu, że każdy ma swój własny kod dostępu lub korzysta z indywidualnie przypisanej karty magnetycznej tudzież klucza RFID. Zamki tradycyjne jednak nie wymagają konieczności dostępu do energii elektrycznej i po prostu są zdecydowanie tańsze niż zamki elektroniczne. Zakup jest w pełni zależny w tej sytuacji od budżetu, jak indywidualnych preferencji nabywcy. W każdym przedsiębiorstwie odpowiednie zabezpieczenie jest bardziej niż konieczne. Jednak jego rodzaj uzależniony jest od potrzeb i ostatecznego zastosowania. Prawie każdy zamek wykluczy włamania bądź kradzieże jednak tylko niektóre np. zamki elektroniczne pozwolą wygodnie korzystać z drzwi przez więcej niż jedną osobę. Jeśli monitoring i alarmy to coś powszechnie spotykanego, to zdecydowanie warto przemyśleć również zakup zamka elektronicznego bądź zamka RFID. Czy stanowią one faktycznie dobry wybór?

Zamki RFID i zamki elektroniczne jako jedyny słuszny wybór?

To zależy od tego co konkretnie oczekujemy od zabezpieczenia. Dodatkową kwestią pozostaje budżet, który możemy przeznaczyć na ten cel. Standardowe zamki są tanie, nawet wersje antywłamaniowe będą często tańsze niż komplet zamków elektronicznych. Tutaj trzeba zaznaczyć, że w przypadku przedmiotów o mniejszych gabarytach lub niskiej wartości nie będą konieczne zamki RFID. wystarczy często mebel metalowy lub szafka aktowa na klucz. Technologia zamków RFID to coś zupełnie innego, co ułatwia raczej pracę w korporacjach i większych firmach lub ogranicza konieczność wymieniania się fizycznym wariantem danego klucza. Korzystanie z zamków elektronicznych jest bardzo proste i otwarcie odbywa się poprzez wprowadzenie kodu do zamka elektronicznego. Jeszcze częściej spotykane są klucze magnetyczne lub specjalne breloczki do zamków RFID.

Jak wygląda korzystanie z zamka elektronicznego?

Większość wyposażona jest w prostą klawiaturę i wiele z modeli otwiera się komfortowo przez przyłożenie karty. W przypadku z kolei zamków RFID właściciel posiada osobisty kluczyk np. w formie breloka. Technologia obecnie stoi na wysokim poziomie i to co niegdyś kojarzyło się tylko i wyłącznie z drogimi biurowcami – dzisiaj można znaleźć w domu. Zamki elektroniczne są coraz powszechniejszą formą zamknięcia w chociażby nowoczesnych blokach nastawionych tylko na wynajem. Wytworzenie i następnie korzystanie z klucza w formie karty lub breloka przy zamkach RFID jest zdecydowanie bardziej poręczne niż w sposób standardowy.

Czy zamki RFID faktycznie są warte uwagi?

Zamki elektroniczne to dość nowoczesna technologia, jednak bardzo prosta w konstrukcji co sprawia, że wiele firm wykorzystuje takie zabezpieczenie.  Dlaczego? Wystarczy jeden klucz główny, aby nawet na miejscu w siedzibie każdemu z pracowników przydzielić jego własny. Do tego dochodzi bezpieczeństwo, jak i komfort użytkowania, który gwarantują zamki elektroniczne. Wyobraź sobie, że gubisz swój klucz. Pozostają w takiej sytuacji tylko obawy o to, że ktoś go ukradł i wejdzie do Twojego domu. Przy zamkach elektronicznych to bez problemu w parę chwil wyrobisz nowy. Dodatkowo wszystko zdecydowanie niższym kosztem niż w przypadku np. systemów jednego klucza.

Czy warto przemyśleć zakup zamków elektronicznych i zamków RFID?

Jak najbardziej! Każdy z pracowników może bez problemu dzięki nim poruszać się po każdym z pomieszczeń firmowych, do których otrzymał dostęp. Nie trzeba mu dorabiać kilku kluczy. Będzie miał swoją kartę lub brelok do zamków RFID. Bardzo dużą zaletą rozwiązania jest możliwość dopasowania stopni bezpieczeństwa lub dostępu bezpośrednio do każdego z pracowników. Zatrudniony otrzyma dostęp do pomieszczeń wspólnych, a także np. open space bez zaplecza. Dodatkowo można ograniczyć możliwość wstępu, zanim klucz główny nie otworzy drzwi frontowych. Wszystko bez konieczności wymieniania się standardowymi kluczami. Zamki elektroniczne to tak naprawdę przyszłość i nie można się tego w żaden sposób wystrzegać.