Główne zastosowania mobilnych szaf na tablety

Metalowe wózki na tablety, laptopy i inny drobny sprzęt elektroniczny sprawdzają się doskonale w wielu branżach oraz miejscach. Przede wszystkim meble te używane są w firmach zajmujących się sprzedażą i magazynowaniem używanego sprzętu elektronicznego oraz lombardach. W miejscach tych służą one zarówno do bezpiecznego przechowywania sprzętu, jego sortowania, jak i sprawnego transportu między miejscem sprzedaży a magazynem.

Wózki znajdują zastosowanie także w dużych korporacjach oraz firmach szkoleniowych, a także w biurach coworkingowych, gdzie ten sam sprzęt elektroniczny bywa używany przez kilka osób. Zabezpieczający tablety oraz laptopy wózek sprawdza się również w szkołach, uczelniach, bibliotekach, netotekach oraz instytucjach kultury.

 

Skuteczna dezynfekcja, czyli najnowsza funkcja wózków na tablety

Metalowe wózki na sprzęt elektroniczny to mebel nowoczesny i wyjątkowo funkcjonalny. W związku z sytuacją panującą w naszym kraju i na świecie od kilkunastu miesięcy producenci wózków zdecydowali się na wyposażenie swoich produktów w nową, wyjątkowo potrzebną funkcję, jaką jest możliwość dezynfekcji sprzętu podczas jego przechowywania w szafie.

Wózki dezynfekują sprzęt elektroniczny za pomocą promieniowania UV-C. Metoda ta jest wyjątkowo skuteczna, a jednocześnie bezpieczna dla delikatnych tabletów, laptopów czy innych urządzeń elektronicznych.

 

Na czym polega dezynfekcja promieniowaniem UV-C?

Dezynfekcja promieniowaniem UV-C nie jest wbrew pozorom metodą nową. Pierwszy raz zastosowano ją bowiem już w roku 1910. Jednak dopiero w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia ten sposób dezynfekcji zyskał na popularności. Właśnie wtedy przeprowadzono bowiem badania sprawdzające skuteczność metody, które potwierdziły, że promieniowanie jest w stanie zwalczyć 99% wszystkich szkodliwych drobnoustrojów, występujących na dowolnej powierzchni.

Dezynfekcja przy pomocy promieniowania UV-C jest nie tylko wyjątkowo skuteczna, ale także wygodna i w stu procentach przyjazna dla środowiska. Metoda ta jest bezpieczna zarówno dla dezynfekowanych sprzętów, jak i dla osób przebywających w pobliżu wózka. Promieniowanie UV-C nie podrażnia skóry, nie wpływa negatywnie na kondycję dróg oddechowych, a co za tym idzie nie wywołuje alergii czy astmy. Dezynfekcja promieniowaniem UV-C jest metodą, która sprawdza się szczególnie w przypadkach, gdy użycie płynnych środków dezynfekujących nie jest możliwe.

Dzięki skutecznej dezynfekcji promieniowaniem UV-C możliwe jest szybkie i dogłębne oczyszczenie każdego umieszczonego w wózku sprzętu elektronicznego. W związku z tym możliwe jest w pełni bezpieczne i komfortowe użytkowanie tabletów czy laptopów i współdzielenie ich z innymi współpracownikami lub uczniami.

 

Czym jeszcze charakteryzuje się wózek na tablety?

Nowoczesne wózki na tablety oraz laptopy wyposażone w funkcję dezynfekcji to sprzęt o szerokim zastosowaniu. Nie tylko umożliwia skuteczne pozbycie się szkodliwych drobnoustrojów ze sprzętu elektronicznego, ale także gwarantuje ich bezpieczne przechowywanie w specjalnych warunkach. Wózki wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, które determinują ich doskonałą klasę oraz wyjątkową wytrzymałość. Mocna i solidna blacha – odporna na intensywną eksploatację, niekorzystne warunki oraz wstrząsy – a także specjalna niepalna, miękka pianka, którą wypełnione są przegródki zapewniają stuprocentowe bezpieczeństwo przechowywanego sprzętu.

Wózek wyposażony jest w kilkanaście do kilkudziesięciu przegródek, dzięki czemu możliwe jest przechowywanie w nim nawet do 32 różnych laptopów, tabletów lub smartfonów. Specjalne wyprofilowanie przegródek i ułożenie ich w skośnej pozycji sprawia, że sprzęt jest dodatkowo zabezpieczony przed ewentualnym wysunięciem się z kieszonki i wypadnięciem. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią mocne drzwi szafy, zamykane na nowoczesny zamek z podwójną blokadą. W konstrukcji wózka znajduje się także specjalna perforacja zapewniająca odpowiednią cyrkulację powietrza, która zapobiega przegrzaniu się sprzętu elektronicznego.

Mobilna szafa umożliwia nie tylko bezpieczne przechowywanie oraz skuteczną dezynfekcję sprzętu elektronicznego, ale także jego równoczesne ładowanie. Taka kompozycja walorów i funkcjonalności sprawia, że wózki na tablety i laptopy z funkcją sterylizacji cieszą się coraz większą, stale rosnącą popularnością.