Prowadząc warsztat – samochodowy, stolarski, ślusarski czy inny – nie sposób obejść się bez profesjonalnego wyposażenia w postaci nowoczesnych, ergonomicznych i funkcjonalnych mebli warsztatowych. Bowiem wygląd Twojej pracowni ma ogromne jest znaczenie. Jest swego rodzaju wizytówką zakładu. Poza tym odpowiednie meble usprawniają pracę i pozwalają zachować porządek w warsztacie.

Aby więc nie odstraszać klientów i zwiększyć komfort swojej pracy, warto zainwestować między innymi w solidny stół, pojemne szafy i praktyczne ścianki warsztatowe. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie modele wybrać i na co zwracać uwagę, abyś był w pełni usatysfakcjonowany z zakupów.

Stół roboczy – must have w Twoim warsztacie

W renomowanym zakładzie wszelkiego rodzaju prace nie mogą odbywać się na podłodze, "w powietrzu" lub byle gdzie. Po pierwsze byłoby to niewygodne, po drugie mało profesjonalne, a po trzecie nie gwarantowałoby udanej naprawy. Stół roboczy jest więc niezbędnym elementem wyposażenia w każdej pracowni. Ważne, aby jego konstrukcja była stabilna, a blat miał odpowiednio dużą powierzchnię roboczą oraz był odporny na różnego rodzaju wstrząsy i uderzenia. Dzięki temu będzie się na nim wygodnie pracowało, wszystkie narzędzia idealnie się zmieszczą, a do tego będzie go można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, na przykład zawieszki na narzędzia.

Aby była to inwestycja na lata, warto wybrać stół warsztatowy malowany technologią proszkową, która sprawia, że jest on odporny na korozję, urazy mechaniczne i zarysowania, co pozwala wykonywać na nim różnego rodzaju prace bez obaw, że uszkodzimy blat. Pamiętaj, że stoły narzędziowe można wyposażyć także w szuflady, przegrody, pojemniki plastikowe oraz w półkę przesuwną na drobne narzędzia. Widać więc, że stół warsztatowy, służy nie tylko wykonywaniu różnego rodzaju napraw, ale także przechowywaniu młotków, kluczy i innych tego typu akcesoriów.

Wybieramy praktyczne szafy warsztatowe

Profesjonalny warsztat nie może obejść się bez pojemnych i praktycznych szaf narzędziowych. Bez nich trudno wyobrazić sobie utrzymanie porządku. Wiele modeli jest bowiem wyposażonych w półki, szuflady narzędziowe i haczyki, które pozwalają na uporządkowane przechowywanie narzędzi i innych przyborów. Dbają także o bezpieczeństwo składowanych przedmiotów, ponieważ większość szaf warsztatowych jest wyposażona w drzwi i zamki.

Cechują się także uniwersalnym zastosowaniem i wieloma możliwościami montażowymi. Łatwo też utrzymać je w czystości. Szczególnie polecamy szafki metalowe z wysokogatunkowej blachy stalowej, która wyróżnia się odpornością na wilgoć i agresywne środowisko oraz malowaniu w technologii proszkowej, co zabezpiecza je przed korozją, odpryskiwaniem farby i urazami mechanicznymi. Co ciekawe, na rynku spotkać można zarówno modele wiszące, jak i stojące, a także szafy jedno i dwuskrzydłowe. Są pojemne, funkcjonalne i dostępne w wielu kolorach z palety RAL. Dzięki nim, wszystko zyska swoje miejsce, a w warsztacie zawsze będzie czysto i schludnie.

Wózki narzędziowe – mobilne rozwiązanie dla nowoczesnej pracowni

Wózki warsztatowe to mobilne stanowiska pracy, dzięki czemu zyskują na funkcjonalności i usprawniają pracę. Meble te pozwalają również na zachowanie porządku w narzędziach i przyborach warsztatowych oraz zapewniają ich bezpieczeństwo. Powinny być stabilne, wytrzymałe oraz odporne na różnego rodzaju wstrząsy i uderzenia, zwłaszcza, że modele posiadające duży blat roboczy, mogą pełnić funkcję stołu.

Mają więc praktyczne i szerokie zastosowanie. Jeśli chcesz, aby była to inwestycja na lata – a zakładamy, że tak – wybierz wózek narzędziowy wykonany z wysokogatunkowej blachy stalowej malowanej w technologii proszkowej, która zabezpiecza metal przed korozją, wilgocią i odpryskiwaniem farby. W warsztacie panuje powiem agresywne środowisko. Warto więc zadbać o długą żywotność wózka warsztatowego. Skoro mają kółka, powinny także mieć blokadę zabezpieczającą przed przemieszczaniem. Niektóre modele są wyposażone również w szuflady narzędziowe oraz przystosowane do zamontowania dodatkowych akcesoriów takich jak uchwyty i zawieszki na narzędzia.

Ścianki warsztatowe? Czemu nie!

Praktyczne szafy garażowe to jedno, ale w nowoczesnej pracowni nie może zabraknąć także designerskich ścianek warsztatowych. Pomagają zorganizować przestrzeń, usprawniają pracę oraz służą bezpiecznemu przechowywaniu narzędzi. Dodatkowo pozwalają wyeksponować Twoją bogatą kolekcję kluczy, wkrętarek i innych profesjonalnych sprzętów warsztatowych.

Zapewniamy, że ścianka warsztatowa zawieszona w widocznym miejscu wywoła podziw u klientów i podniesie standard warsztatu. To niezwykle wytrzymały i funkcjonalny mebel, który sprawdzi się w każdych warunkach i pomieści niezbędny do pracy sprzęt. Wybierając konkretną ściankę narzędziową, kieruj się przede wszystkim jakością i marką. Szczególnie polecamy modele z wysokogatunkowej blachy firmy Malow. To polski producent mebli metalowych, którego produkty nie mają sobie równych.