Meble do szatni to istotne wyposażenie w firmie. Być może nie muszą się prezentować designersko, ale powinny być wygodne i praktyczne w użytkowaniu. Wypada także, by posiadały wystarczająco dużo miejsca na schowanie potrzebnych rzeczy, przede wszystkim ubrań. Rozmiar szafek do szatni uzależniony jest oczywiście od powierzchni, jaką dysponuje dana firma.

Ważne dodatkowe wyposażenie

W przypadku szaf dla pracowników ważnych jest kilka kwestii, w tym wspomniany już aspekt użytkowy. Zamknięcie na zamek to konieczność, nie tylko w zakładach pracy, ale także w salach sportowych czy siłowniach. Ubrania korzystających osób pozostają wówczas bezpieczne. Oczywiście przy okazji przydatna jest wentylacja, na przykład dzięki specjalnym otworom. Funkcjonalna pod tym względem jest na przykład szafa SUM 420. Wewnątrz jest dodatkowo podzielona na dwie części, dzięki czemu po jednej stronie możemy umieścić ubrania, w których przychodzimy do pracy, a w drugiej strój ochronny, zakładany w zakładzie. Komfortowe będą też na pewno lusterko, wieszaki czy półka. Czasem brakuje miejsca na sporej wielkości szafę, wówczas bardziej praktyczna jest ta o mniejszych rozmiarach. Przykładem może być tutaj szafa SUM 320, czyli trochę mniejsza „siostra” wymienionego wcześniej modelu. Dla wielu osób oraz w wielu instytucjach znaczenie ma kolor, a wymienione rodzaje szaf można nabyć w rozmaitych barwach.

Więcej szaf na pewno się przyda

Czasem bywa tak, iż w jednym pomieszczeniu trudno pomieścić większą liczbę szaf. W niewielkich szatniach albo takich, w których musi się znaleźć mnóstwo mebli, warto postawić na funkcjonalne szafki, które będą jednocześnie pojemne i gabarytowo odpowiednie. Dobry przykład stanowi szafa SUL 42, która zawiera więcej komór, niż standardowo zbudowane meble tego typu. Komory występują bowiem w kształcie liter „L”. Sąsiadujące ze sobą przedziały mają więc zamki umieszczone na dole i górze drzwiczek. I jeszcze jedna istotna cecha tego oraz innych modeli – wzmocnienia drzwi gwarantują większy poziom bezpieczeństwa.