W zasadzie każdy petent musi czasami poczekać. Niestety nie zawsze da się zagwarantować usługę bądź produkt bez kolejki. Szczególnie w przypadku mniejszych firm lub bardziej obciążonych sektorów gospodarczych. Poczekalnia u lekarza lub w biurze to nic nowego. Wszyscy jesteśmy przygotowani na to, że będziemy musieli chwilę na to poświęcić. Miejsce tego typu jest jednak wizytówką firmy. Sprawia pierwsze wrażenie, więc musi być przemyślane w 100%. W zasadzie to poczekalnia przekazuje odbiorcy w jasny sposób wartości, a także metodykę pracy danego przedsiębiorcy. Wizerunek i marka firmy wypracowywane są właśnie na bazie istotnych szczegółów. Jeśli bowiem przywiązuje się uwagę do detali, to producent lub usługodawca tak samo traktuje swoją ofertę. Zadbane krzesła i wyposażenie biurowe to klucz, aby zachęcić potencjalnego odbiorcę do dalszej współpracy oraz skorzystania. Wygląd głównej siedziby to absolutna podstawa. W jaki sposób zakupić meble metalowe do poczekalni? Które modele mogą okazać się najwłaściwsze? Jak dobierać poszczególne kompozycje? Tego dowiesz się właśnie w tym artykule!

Dobór mebli metalowych do poczekalni

Drewno jest nieco przereklamowane. Nie można odmówić mu dużej dozy elegancji, jednak posiada swoje wady, które zawsze będą wpływać na jego użyteczność w kwestiach praktycznych. W biurze drewniane elementy wyposażenia jeszcze zdadzą swoją rolę. Jednak w przypadku poczekalni medycznych okażą się niewystarczające. Dlaczego? Ze względu przede wszystkim na konieczność częstszego czyszczenia. Środki do dezynfekcji nie uszkodzą mebli metalowych. Naruszyć mogą jednak wrażliwą strukturę drewna. Natomiast to jest niewskazane. Wyposażenie biura to poniekąd realizacja strategii komunikacyjnej firmy, w tym przemyślana musi być także poczekalnia, gdyż to właśnie na nią po raz pierwszy natrafia klient. Wystarczy czasami rzut oka, aby wyrobić sobie zdanie. Dlatego strefa wejściowa musi być dopieszczona bez wyjątków w każdym calu.

Meble metalowe we współczesnej poczekalni

Obecnie pośród trendów projektów wnętrz dominuje styl industrialny lub skandynawski. Nowoczesne budownictwo preferuje obecnie połączenie bieli oraz szarego. W te kolory natomiast idealnie wpisują się meble metalowe. Czasami wystarczy proste krzesło biurowe, a w innym wypadku niezwykle atrakcyjne okażą się hookery, które idealnie nadadzą się dla klientów. Rozwiązanie jest mniej spotykane w przestrzeniach formalnych, dlatego też pozwoli także rzucić nieco bardziej ciepłe światło na wizerunek firmy. Poczekalnia zwykle znajduje się obok recepcji. Dlatego powinna być wyposażona w większą ilość krzeseł lub też szerokie kanapy. Bardzo dobrym pomysłem może być także mix obu tych elementów wyposażenia – ustawienie powinno być spójne z wyglądem tej części pokoju. W czasie projektowania poczekalni warto wziąć pod uwagę funkcję tego miejsca. Czyli to, o czym wspominaliśmy przed chwilą. Jest to nie tylko pomieszczenie reprezentacyjne, ale i w którym trzeba poczekać na wizytę w firmie. Komfort powinien być więc z tej perspektywy absolutnym priorytetem. Klient, któremu będzie niewygodnie, będzie tym bardziej negatywnie nastawiony do rozmów bądź nawet wyjdzie. Konieczne, aby pozwolić petentom na relaks i wyciszenie. W ten sposób z pewnością będą zdecydowanie pozytywniej nastawieni do rozmowy.

Poczekalnia z perspektywy klienta

Z reguły w ten sposób mówimy także o kontrahentach biznesowych. Jeśli pierwsze wrażenie będzie negatywne, to z pewnością późniejsze rozmowy trzeba będzie uznać za równie trudne. W przypadku kandydatów do pracy będzie podobnie. Zdecydowanie więcej osób będzie chciało pracować w przedsiębiorstwie, które posiada nowoczesne wyposażenie biura i dba o swoją markę. Jakie wyposażenie powinno znajdować się w poczekalni? Przede wszystkim krzesła i kanapy. Bez tego nie da się dobrze zagospodarować tego typu przestrzeni. Klienci odwiedzający firmę powinni poczuć miłą oraz spokojną atmosferę. Dlatego dobierać należy przede wszystkim stonowane kolory, pasujące do industrialnego wystroju wnętrz. Stoły powinny posiadać odpowiednią wielkość do przygotowania dokumentacji, a także powinny oferować miejsce na szklankę wody. Konieczne jest także odpowiednie oświetlenie.

Dlaczego wyposażenie jest tak istotne?

Dobrze przemyślana poczekalnia jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę z perspektywy biznesowej. Musi oferować gościom coś, czym będą mogli się zająć. Wystarczy prosty router WI-FI, który pozwoli im do woli korzystać z internetu na smartfonie. Oprócz krzeseł nie może także zabraknąć wieszaka na ubrania lub szafy, które pomieści odzież na zmianę. Bliskość ekspresu z kawową lub automatu z wodą także może okazać się sporą zaletą z perspektywy odwiedzającego. Jako element typowo marketingowy w recepcji znajdować powinno się też logo firmy. Najlepiej w wersji fizycznej na ścianie lub też wyświetlane na ekranach. Rozwiązanie zdecydowanie utrwali markę w świadomości potencjalnego odbiorcy.