W obecnych czasach ochrona własnego domu nabiera coraz większego znaczenia. Z pomocą przychodzą producenci zabezpieczeń, tacy jak firma YALE, która tworzy inteligentne rozwiązania dla twojego domu. W tym blogu opiszemy zalety smart wideodomofonu, który posiada o wiele więcej funkcji niż normalne urządzenie. Dzięki zaawansowanej budowie, świetnie integruje się z innymi urządzeniami z serii SMART LINUS L2.

Inteligentny wideodomofon doorbell

Kluczowe zalety używania Inteligentnego Wideodomofonu Linus:

  1. Monitorowanie LIVE oraz świetny obraz i dźwięk:

Wideodomofon Linus doskonale współpracuje z inteligentnym zamkiem Yale Linus Smart Lock L2, co umożliwia nie tylko identyfikację gości, ale również zdalne otwarcie drzwi, jeśli uznasz, że jest to bezpieczne. To idealne rozwiązanie dla osób często przyjmujących gości lub oczekujących dostaw w domu. W razie wątpliwości, możesz na żywo porozmawiać z osobą przed drzwiami, a obraz w full HD ułatwi Ci jej identyfikację.

Obraz z aplikacji Yale Home
  1. Współpraca z innymi urządzeniami serii YALE LINUS L2

Wideodomofon Linus doskonale współpracuje z zamkiem Yale Linus Smart Lock L2, co umożliwia nie tylko identyfikację gości, ale również zdalne otwarcie drzwi, jeśli uznasz, że jest to bezpieczne. Integracja z zamkiem jest kluczowa dla osób, które często przyjmują gości lub odbierają paczki w domu.

Wideodomofon z współpracą z systemem Yale Smart Lock Linus L2
  1. Personalizacja i automatyzacja

Użytkownicy mogą dostosowywać strefy prywatności oraz harmonogram aktywności, co pozwala włączyć lub wyłączyć powiadomienia w ustalonych godzinach lub wyłączyć wybrane obszary z systemu monitoringu. Dodatkowe funkcje, takie jak wykrywanie pojazdów, zwierząt lub paczek, są dostępne w ramach subskrypcji.

Inteligentny dzwonek z kamerą
  1. Prosta instalacja oraz obsługa

Montaż inteligentnego wideodomofonu nie jest skomplikowany, w razie problemów do zestawu dołączona została instrukcja. Systemem możesz zarządzać dzięki intuicyjnej aplikacji YALE HOME, co sprawia, że korzystanie z urządzenia jest wygodne i przyjazne dla użytkownika.

Jak montować Yale smart doorbell?

Jak korzysta się z inteligentnego wideodomofonu na co dzień?

Wyobraź sobie, że stoisz w korku, a umówiłeś się z przyjaciółmi na wieczór filmowy. Na dworze jest zimno i nie chcesz, aby goście stali na mrozie. Dzięki wideodomofonowi, po naciśnięciu dzwonka do drzwi, dostaniesz powiadomienie na telefon o przybyciu Twoich gości. Dzięki temu urządzeniu, możesz łatwo porozumieć się z przyjaciółmi, a korzystając z zamka Smart Linus L2, otworzyć im drzwi, umożliwiając im wejście do domu.

Zdalne otwieranie drzwi gościom Smart Home

Podsumowanie:

Inteligentny Wideodomofon Linus od firmy Yale to zaawansowany system bezpieczeństwa, który idealnie pasuje do nowoczesnego systemu smart home. Proste połączenie z innymi urządzeniami od Yale sprawia, że użytkownicy mogą cieszyć się z wygody użytkowania oraz podwyższonego standardu bezpieczeństwa.

Czy warto kupić zamek inteligentny do domu?

FAQ – Najczęściej zadawane pytania:

W jaki sposób nagrywać filmy i robić zdjęcia za pomocą smart wideodomofonu?

Możesz ustawić swoje urządzenie, aby wykonywało zdjęcia automatycznie podczas wykrycia ruchu albo ręcznie - podczas rozmowy na żywo masz możliwość rozpoczęcia nagrywania filmu albo zrobienia zdjęcia.

Gdzie znajdę wykonane zdjęcia i nagrane filmy?

Nagrania oraz zdjęcia przechowywane są w pamięci flash urządzenia, dostęp do nich uzyskasz poprzez aplikację Yale Home. Przy skorzystaniu z subskrypcji, wszystko będzie przechowywane w chmurze od Yale.

Jak odtworzyć nagrane wideo?

Włącz aplikację Yale Home, następnie przejdź do zakładki Aktywność, wybierz odpowiednią datę i czas, a następnie spośród wideo wybierz te, które chcesz odtworzyć.

Jak ustawić rozdzielczość nagrań wideo oraz transmisji LIVE?

Włącz aplikację -> Ustawienia -> Ustawienia dzwonka z kamerą -> Ustawienia wideo -> Jakość wideo. W tym miejscu możesz wybrać odpowiednią dla siebie jakość.

Czy mogę ustawić długość nagrania podczas wykrycia ruchu?

Oczywiście, przejdź do Ustawień -> Ustawienia dzwonka z kamerą -> Ustawienia wideo -> Długość nagrania (możesz zmieniać wartość od 10 do 60 sekund)

Czy mogę ograniczyć liczbę powiadomień na telefon?

Tak, przejdź do pola Ustawienia -> Ustawienia dzwonka z kamerą -> Ustawienia wykrywania ruchu ->  Czujność wykrywania ruchu.

Jak mogę zablokować wybrane przeze mnie obszary pola widzenia kamery?

Włącz dedykowaną aplikację Yale Home -> Ustawienia -> Ustawienia wykrywania ruchu -> Strefa wykrywania lub Strefa prywatności, następnie wybierz obszary, które chcesz zablokować.

W jaki sposób zresetować Wideodomofon i usunąć go z konta Yale?

W aplikacji: Ustawienia -> Narzędzia -> Odłącz urządzenie. Tym sposobem usuniesz urządzenie z Twojego konta i automatycznie przywrócisz mu ustawienia fabryczne.

Jak sprawdzić stan baterii wideodomofonu?

Poziom naładowania baterii wyświetla się w sekcji Ustawienia -> Informacje o urządzeniu

Czy wszystkie upoważnione osoby z dostępem dostaną powiadomienie o naciśnięciu dzwonka i będą mogły rozmawiać poprzez wideodomofon z gościem jednocześnie?

Powiadomienie o naciśnięciu dzwonka dostanie każda upoważniona osoba, ale tylko jeden użytkownik, który odpowie na połączenie, może rozmawiać z osobą dzwoniącą. Jeżeli po 30 sekundach nikt nie odbierze dzwonka, połączenie zakończy się automatycznie.

Korzystanie z zamka Smart razem z aplikacją Yale Home