Regał metalowy to bardzo praktyczny mebel, który nie tylko służy do przechowywania różnych przedmiotów, ale także pozwala utrzymać porządek i odpowiednio zaaranżować przestrzeń.

Regały – w zależności od rodzaju – sprawdzają się w różnych miejscach, w tym w bibliotekach i czytelniach, magazynach, piwnicach, garażach lub na zapleczach sklepowych. Wykonane z solidnej blachy stalowej są inwestycją na lata i doskonale się prezentują. W poniższym artykule prezentujemy rodzaje regałów metalowych i podpowiadamy, gdzie można je wykorzystać.

Rodzaje regałów metalowych

Regały metalowe to niezwykle popularne meble metalowe. Ze względu na miejsce użytkowania można podzielić je na:

  • regały biblioteczne – jak sama nazwa wskazuje, najczęściej spotkać je można w bibliotekach i czytelniach; cechują się wytrzymałością i odpornością na urazy mechaniczne; najbardziej popularne są modele z przegródkami i wspornikami do książek lub czasopism oraz kartami informacyjnymi przy każdym module; dodatkowo są wyposażone w nóżki, które umożliwiają dopasowanie mebla do nierównej powierzchni;
  • regały magazynowe – najczęściej znajdują zastosowanie w magazynach; wykonane z solidnej blachy stalowej są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, stabilniejsze i łatwiejsze do utrzymania w czystości niż modele drewniane czy plastikowe; dodatkowo dzięki pomalowaniu w technologii proszkowej są odporne na korozję i odpryski farby; można je wyposażyć w ograniczniki i przegrody, które dzielą i porządkują przestrzeń;
  • regały zamknięte – stanowią idealne wyposażenie biur, gabinetów, czy kancelarii; są niezwykle funkcjonalne i pozwalają na bardzo łatwy dostęp do przechowywania dokumentów; cechują się stabilnością i wytrzymałością; stanowią także doskonałe dopełnienie pozostałych mebli biurowych;
  • regały jezdne – modele na kółkach cechują się mobilnością i można je w łatwy i szybki sposób przestawić w dowolne miejsce; również są wykonane z blachy stalowej odpornej na urazy mechaniczne i korozję; sprawdzą się w biurze, bibliotece lub urzędzie.

Zastosowanie regałów bibliotecznych

Regały biblioteczne znajdują zastosowanie głównie w czytelniach i bibliotekach – szkolnych, uniwersyteckich i miejskich. Mogą jednak również stanowić wyposażenie biura, sali lekcyjnej, archiwum, a nawet domowego gabinetu.

Regały na książki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń i uporządkować czasopisma, słowniki, książki lub dokumenty.

Rodzaje regałów bibliotecznych

Na rynku można spotkać regał biblioteczny dwustronny lub jednostronny. Model dwustronny ma tę zaletę, że umożliwia ustawienie dwóch rzędów książek po obu stronach regału. Dzięki temu pomieści znacznie więcej pozycji niż regał jednostronny i pozwoli zaoszczędzić przestrzeń. Nie trzeba przesuwać go do ściany, co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Jest również stabilny i nadaje wnętrzu nowoczesny charakter.

Zastosowanie regałów magazynowych

Regały magazynowe sprawdzą się rzecz jasna w magazynach, a także w hurtowniach, chłodniach i na zapleczach sklepowych. Nadają się również do warsztatu, garażu lub piwnicy. Można wykorzystać je w pomieszczeniach gospodarczych i archiwach różnych instytucji. Dzięki temu, że są dostępne w różnych kolorach, można je dopasować do stylu pomieszczenia i zachować estetyczny wystrój.

Rodzaje regałów magazynowych

Ze względu na sposób montażu wyróżniamy regały magazynowe skręcane lub wciskane. Model skręcany składa się przy pomocy śrub, z kolei metoda „na wcisk" polega na wkładanie w siebie poszczególnych elementów stelażu.

Kolejnym rodzajem jest regał magazynowy na kółkach, który znajduje zastosowanie w sklepach i hurtowniach. Jego mobilność ułatwia przenoszenie towarów oraz pozwala zachować porządek na zapleczu.

W przypadku piwnic w archiwach lub bibliotekach sprawdzi się regał magazynowy w postaci modelu zamkniętego. Zawsze też można postawić na regał magazynowy na wymiar, aby dopasować go do wielkości pomieszczenia.

Jakiego producenta regałów metalowych wybrać?

Jesteśmy zdania, że regały metalowe, jak wszystkie meble metalowe, powinny pochodzić od sprawdzonego producenta. Z tego powodu szczególnie polecamy firmę Malow.

Oferowane przez tego producenta produkty cechują się wysokiej jakości konstrukcją wykonaną z blachy stalowej i mają możliwość regulacji. Regały Malow są wyposażone w półki, które można przesuwać oraz nóżki z regulacją wysokości. Składa się je szybko i łatwo. Są dostępne w różnych kolorach, co pozwala dopasować model do stylu wnętrza.

Regały metalowe znajdziesz na naszej stronie.