Jakie meble metalowe sprawdzą się w służbie zdrowia?

W przypadku wyposażenia ważny jest materiał, a przez to mamy na myśli kwasoodporną stal nierdzewną, chromowaną bądź np. stal malowanej proszkowo. Wymaga tego konieczność częstego czyszczenia, a także wykorzystywania w tym celu mocnych detergentów. Dlatego przy zakupie mebli medycznych trzeba koniecznie zwrócić uwagę, czy stolik chirurgiczny bądź szafka metalowa posiadają wymagany przez prawo certyfikat. Tutaj lepiej jest kupić raz od renomowanego producenta niż nabyć produkt, który szybko ulegnie wypaczeniu, przebarwieniu lub odkształceniom. Taka sama zasada dotyczy zarówno wyposażenia sal zabiegowych, jak i gabinetu, który również powinien być utrzymywany w sterylnej wręcz czystości.

Jak kupić meble medyczne na lata regularnego użytkowania?

Meble metalowe to jedna kwestia. W przypadku recepcji prywatnego gabinetu lekarskiego ważny jest odpowiedni wystrój, który pozwoli stworzyć odpowiednią identyfikację wizerunkową marki. Stolik opatrunkowy jest tak samo ważny na sali operacyjnej, jak meble metalowe na recepcji. To właśnie pierwsze wrażenie jest najważniejsze, gdyż na jego podstawie w trakcie 5 pierwszy sekund klient bądź pacjent wyrabia sobie zdanie o danej marce. To samo dotyczy lekarza, jeśli osoba zainteresowana danymi usługami specjalisty zaufa mu za sprawą mebli medycznych. W jaki sposób? Jeśli są one dobrej jakości materiałów, to z pewnością wskaże to potencjalnemu pacjentowi, że dbasz o nawet najdrobniejsze szczegóły. W praktyce oznacza to również i sugeruje, że tak samo przykładasz się do pracy, jak do wystroju gabinetu. Dodatkowo jeśli jest on dobrze wyposażony w sprzęt, który na pierwszy rzut oka wydaje się z wyższej półki, to znaczy to o jego statusie, a przez to umiejętnościach.

Zwróć uwagę na wytrzymałość mebli medycznych

Stoliki do instrumentowania, a także szafki medyczne lub dowolne meble metalowe w gabinetach i szpitalach mają to do siebie, że są regularnie eksploatowane. Codziennie meble medyczne narażone są działanie drobnoustrojów, a przez to muszą być odpowiednio zdezynfekowane. Trzeba tego dokonać praktycznie po każdym zabiegu, dlatego drewno nie jest odpowiednie dla żadnego gabinetu. Materiał mebli medycznych narażony jest na działanie silnych substancji myjących i żrących wynikających ze stosowania detergentów. Z kolei czystość jest zawsze na pierwszym miejscu w gabinetach. Dlatego stolik narzędziowy chirurgiczny będzie zawsze ze stali nierdzewnej lub chromowanej. Jeśli będzie wykonany z kiepskiej jakości materiałów, to bardzo szybko straci swoje właściwości, a przede wszystkim walory estetyczne. Schludnie wyglądające meble są natomiast wizytówką każdego gabinetu prywatnego i praktyki lekarskiej. Ponadto warto wspomnieć, że większy wydatek na początku generuje mniejsze wydatki w przyszłości. Stoliki zabiegowe posiadają certyfikaty odporności na czyszczenie chemiczne, a dzięki temu będą sprawdzać się w codziennej pracy o wiele dłużej. Oprócz tego meble medyczne często malowane są specjalistycznymi farbami metodą proszkową, dzięki czemu posiadają również ogromną wytrzymałość na zarysowania i uszkodzenia.

A co z transportem mebli medycznych i przemieszczaniem ich?

Stoliki zabiegowe wyposażone są praktycznie zawsze w wytrzymałe kółka. Wynika to z czystej potrzeby przemieszczania ich wokół stołu zabiegowego, aby lekarz nie musiał sięgać zbyt daleko i ustawił wszystko w zasięgu swoich rąk. Umożliwi to także sprawne przewożenie narzędzi do instrumentowania. W takiej sytuacji rozwiązanie w 100% usprawni pracę personelu medycznego w dowolnej placówce o charakterze medycznym. Ponadto stolik zabiegowy na kółkach posiadają nogi, które są antystatyczne, czyli nie brudzą podłogi i nie powodują przylegania do nich kurzu, a także innych drobin. W kółkach montowana jest również blokada, która wyklucza możliwość np. przemieszczania się mebla medycznego przez przypadek. Wybór stolika chirurgicznego bądź prostej szafki medycznej wcale nie jest taki prosty jak by się wydawało. Dotyczy on każdego elementu wyposażenia gabinetu lekarskiego i musi być starannie przemyślany. Tutaj warto przemyśleć wyłącznie certyfikowane i właściwe meble medyczne. W szczególności pod kątem prywatnej praktyki.