System jednego klucza w firmie

Rozwiązanie tego typu umożliwia otwieranie praktycznie wszystkich pomieszczeń wyłącznie z pomocą jednego klucza. Dzięki temu różne zamki możesz bez problemu zamykać jedną parą kluczy. Oszczędzasz masę czasu, a w przypadku klatek schodowych jest to wręcz nieocenione dla np. lokatorów lub użytkowników przestrzeni firmowej. Dostęp może także zostać podzielony na część wspólną i wyselekcjonowane pokoje, do których wejść będą mogli jedynie Ci, którzy posiadają osobne klucze. Systemy jednego klucza mogą stanowić komplementarne zabezpieczenie w stosunku do samozamykaczy, a także zamków elektronicznych, jeśli pozwala na nie budżet. Cyfryzacja jest niezwykle wygodna z punktu widzenia wymiany kluczy pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Dodatkowo w razie zagubienia o wiele prościej jest zakodować nową kartę niż wyrabiać nowy klucz. Wystarczy parę chwil, czyli kilkakrotnie mniej od paru dni czekania na usługę klucznika, a w przypadku systemu jednego klucza nawet miesiąca, gdyż dorobienie nowego kosztuje kilkaset złotych i trzeba dokonywać tego bezpośrednio w siedzibie lub oddziale firmy producenta. Jeśli nie chcemy wprowadzać zamków elektronicznych, to możemy wygodnie posługiwać się wyłącznie jednym kluczem w systemie.

Czy system jednego klucza sprawdza się poza firmą?

Jak najbardziej tak, gdyż system jednego klucza coraz częściej stosowany jest w przypadku spółdzielni mieszkaniowych. Wiąże się z wygodą korzystania, a także uniwersalnością. W ramach jednego systemu drzwi wykorzystywany może być jeden klucz do wejścia, poszczególnych drzwi garażowy i np. komory śmietnikowej. Nie trzeba w takim aspekcie wyrabiać 3 różnych sztuk kluczy, a jeden pasujący do wszystkich. System jednego klucza to idealne zabezpieczenie komplementarne w stosunku do samozamykaczy stosowany z reguły na zapleczach, a także tylnym wyjściu bądź śmietniku i garażu. Nawet jeśli zatrzasną się za Tobą, którekolwiek z tych drzwi to na spokojnie możesz je otworzyć z pomocą jednego klucza pasującego do systemu. Zdecydowanie ułatwia to życie lokatorów, a w użytku firmowym bywa wręcz nieocenione. Zakupienie do domu, bloku bądź firmy systemu jednego klucza wraz z dobrze rozmieszczonymi samozamykaczami, zamkami elektronicznymi i przede wszystkim alarmem, to wszystko czego potrzebujesz . Ponadto strzec może Ciebie i Twojej własności również monitoring, który okazuje się najprzydatniejszy z perspektywy późniejszego wytaczania dowodów. przeciwko włamywaczowi. Nie ma bowiem lepszego niż nagranie wideo w dobrej jakości z bardzo dużym komfortem użytkowania.

Samozamykacze i zamki elektroniczne

Nabywca posiada jeden klucz do systemu. Natomiast reszta pracowników może dostać pomniejsze karty dostępu do zamków elektronicznych. W tym wypadku fizyczny klucz pozwala dostać się do części wspólnej np. w budynku, a poszczególne karty magnetyczne będą dawały dostęp indywidualny. Nie każdy musi bowiem korzystać z np. serwerowni. Dzięki temu wszyscy pracownicy mogą otrzymać spersonalizowane klucze, dzięki którym będą mogli otwierać wyłącznie te pomieszczenia, które są konieczne do wykonywania ich pracy. Te otwierane kluczem generalnym będą dostępne dla każdego, kto posiada system jednego klucza, reszta natomiast nie. Samozamykacze dopełnią z kolei całości, gdyż nikt nie zapomni zamknąć za sobą drzwi. Te bowiem blokować się będą automatycznie po puszczeniu zawiasów. Pozwala to ograniczyć sytuacje, w których przez przypadek ktoś wejdzie do newralgicznych części firmy. Dodatkowo nie jest konieczne wymienianie się pojedynczym kluczem i wydzielić można prościej poszczególne dostęp do wnętrz firmowych dzięki zamkom elektronicznym, samozamykaczom oraz systemowi jednego klucza. Wystarczy zakupić kilka różnych wariantów, aby zamontować u siebie kompleksowe zabezpieczenie mienia.

Alarm to podstawa

Bez niego żadne z powyższych rozwiązań nie będzie chroniło mienia. Każdy zamek można otworzyć z czasem, a okno m.in. rozbić. Dlatego ważny jest alarm, który wezwie ochronę na teren włamania. Natomiast monitoring pełni dwie funkcje. Odstrasza i może uwiecznić twarz sprawcy, co dodatkowo zniechęca do napadu na dany lokal lub przestrzeń firmową.