Zabezpieczanie cennych przedmiotów w metalowych meblach, takich jak szafki biurowe czy skrzynie na narzędzia, jest niezbędne dla ochrony prywatności i mienia. Wybranie odpowiedniego zamka może być wyzwaniem ze względu na różnorodność modeli na rynku. W tym przewodniku przedstawimy kilka opcji i wskażemy, które sprawdzą się w różnych sytuacjach.

Zamek cylindryczny: Popularny wybór do mebli biurowych i ubraniowych. Charakteryzuje się wkładem cylindrycznym, który przy obróceniu kluczem zabezpiecza lub otwiera mechanizm. Są łatwe w instalacji i zapewniają solidną ochronę. W naszej ofercie znajdują się różne modele, w tym popularny zamek C702 dostępny w wersjach lewej i prawej. Często stosowanym rozwiązaniem są również zamki z miejscem na kłódkę.

Zastosowanie: Najlepszy do szafek biurowych i metalowych szaf w szkołach czy szatniach.

Zamek kodowy: Nowatorskie zabezpieczenie, które eliminuje potrzebę klucza, zdobywając coraz większą popularność. Idealne dla tych, którzy chcą unikać kłopotów z kluczami. Szczególnie zalecany tam, gdzie wielu ludzi korzysta z jednego miejsca. Modele mechaniczne i elektroniczne dostępne są w naszym asortymencie.

Zastosowanie: Idealny do szkolnych szafek uczniowskich.

Zamek elektroniczny: Nowoczesne rozwiązanie korzystające z zaawansowanych technik. W dobie digitalizacji staje się normą w wielu miejscach, działając na bazie kart dostępowych lub breloków. Naszą propozycją takiego zamka jest zamek na kartę RFID.

Zastosowanie: Świetne dla miejsc publicznych: siłownie, baseny, biura, gdzie wielu ludzi dzieli się jedną szafką.

Podsumowując, wybór zamka zależy od lokalizacji, poziomu ochrony i budżetu. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą w naszym sklepie.