Czy wiesz, czym sugerować się przy wyborze mebli socjalnych?

W praktyce na początek trzeba sobie uświadomić, że zakłady pracy potrzebują zupełnie innych szafek metalowych niż np. szkoły. Dlatego przedsiębiorcy z reguły inwestują nieco większe środki na wyposażenie swoich zapleczy i pomieszczeń socjalnych. Szafki szatniowe metalowe dla pracownika powinny być tak jak np. na wspomnianych siłowniach wyposażone w zamki. Z tego samego powodu, jak w innych miejscach publicznych  meble socjalne zamykane powinny być, aby wszelkie umieszczone w nich przedmioty pozostały na swoim miejscu. 

Czy szafki szatniowe typu L na basen sprawdzą się w przestrzeniach pracowniczych?

Najczęściej najtańszy dostępny wariant szafki metalowej niestety nie ma zamka. Meble socjalne tego typu posiadają jedynie proste wypustki, które umożliwiają przewleczenie przez nie kłódki lub innego haczyka, aby zamknąć drzwiczki. Wymaga to inwestycji w dodatkowe zabezpieczenie przez samego pracownika. W tym aspekcie jest to nieco niedopuszczalne, ale w szatniach basenowych i na siłowni nie będzie kłopotem, gdyż taki zresztą jest obecnie standard.

Meble socjalne i szafki metalowe szatniowe

Każdy pracodawca pragnie, aby jego pracownicy mogli w 100% skupić się na pracy. Wymaga to zapewnienia im odpowiedniego wyposażenia zaplecza i szatni w meble socjalne. W praktyce oznacza to, że trzeba nieco bardziej przemyśleć, co konkretnie będzie potrzebne nie samemu pracodawcy, a jego podopiecznym. Szatnie wymagają mebli socjalnych zamykanych na zamek kluczowy.  Pracownik wkłada do nich często nie tylko same ubrania, ale także portfel czy telefon. Dodatkiem do takiego wyposażenia będą szafki skrytkowe, które docelowo powstały w celu zabezpieczenia najbardziej drogocennych przedmiotów.  Pracodawca ma obowiązek zapewnić swojemu pracownikowi odpowiednie warunki do przebrania się. Oznacza to więc dobrze przemyślane zagospodarowanie przestrzeni. W mniejszych pomieszczeniach pozwolą na to np. szafki metalowe typu L.

Dlaczego szafki do szatni L są nieco lepsze od standardowych?

W przypadku zakładu pracy konieczne jest odpowiednie gospodarowanie przestrzenią. Szafki metalowe typu L można ustawiać obok siebie i na sobie, dzięki czemu każda ma tyle samo miejsca w środku, ale zajmuje mniej przestrzeni w pionie. Sprawdzają się więc nie tylko w pracy, ale są doskonałe pod kątem siłowni bądź basenu. Bardzo często ważne są nie tylko szafy ubraniowe. W pracy niezbędne bywają także szafy do suszenia odzieży. Idealną decyzją będą w przypadku obiektów związanych z pracą, gdzie zmiana odzienia na świeże i nowe to zabieg przebiegający nawet kilka razy dziennie.

Do czego służą szafki skrytkowe w pracy i na siłowni?

Zarówno w pracy, jak i w obiektach publicznych istotne będą również osobne wspomniane szafki skrytkowe do przechowywanie cenniejszych przedmiotów. Zwykle stawia się je naprzeciwko recepcji, gdzie nie ma dostępu nikt oprócz osoby, która dysponuje konkretnym kluczykiem. Nie można trzymać wszystkiego w jednym miejscu. Natomiast szafki szatniowe na ubrania nie są tak dobrze zabezpieczone, aby schować w nich telefon i portfel. Jest to po prostu niezbyt bezpieczne. Smartfona, pieniądze, zegarek i portfel lepiej będzie schować osobno przy wyjściu z pracy w szafce skrytkowej.

Czy przydadzą Ci się szafki na ubrania z dodatkowym suszeniem?

Wszystko zależy od tego, do czego zamierzasz je wykorzystywać i gdzie je umieścisz. Definitywnie szafki szatniowe tego typu sprawdzą się raczej w zakładach pracy. Szatnie na siłowni posiadają najtańsze możliwe meble socjalne, gdyż średni czas korzystania na jednego użytkownika do góra kilka godzin. Nikt nie spędza na siłowni tyle czasu ile jest konieczne, aby wysuszyć w nim odzież. Szafki na ubrania z dodatkowym suszeniem to rozwiązanie, które sprawdza się tylko w pracy. Jeśli prowadzisz obiekt publiczny, to kupujesz wersje budżetowe.

Klasyczna szafka ubraniowa z zamkiem

Nieco droższy wariant nie sprawdza się na siłowniach. Będzie jednak idealny z perspektywy przestrzeni pracowniczych. Tutaj szafka ubraniowa z zamkiem to wręcz wymóg, który pozwoli pracownikom komfortowo spędzić czas wyłącznie na obowiązkach. Meble socjalne umożliwiają lepszą organizację pracy. Pracownicy otrzymują z reguły swoje zaraz po rozpoczęciu pracy i otrzymaniu ubrania roboczego. Szafka socjalna pozwala natomiast schować rzeczy osobiste, jak i ubrania.