Zakłady produkcyjne wymagają specyficzny rozwiązań. Szczególnie pod kątem urządzeń elektronicznych. W zasadzie każda większa marka produkcyjna wykorzystuje do swojego działania sieć opartą na firmowym CMS’ie. Do tego jednak niezbędne są komputery rozmieszczone również bezpośrednio w zakładach, a także przy liniach montażowych, co naraża je na bezpośredni kontakt z pyłami i zanieczyszczeniami. Niezbędny jest więc zakup szafy na komputer przemysłowy, która pozwoli bezpiecznie korzystać ze sprzętu nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Meble tego typu charakteryzują się specjalną konstrukcją, która wyklucza kontakt elektroniki z brudem i warunkami zewnętrznymi.

Komputer i specjalne szafy przemysłowe

Szafy na komputer przemysłowy muszą spełniać dwie bardzo ważne cechy: chronić sprzęt i umożliwiać korzystanie z jego funkcji. Dlatego konieczny jest zakup wyposażenia ze specjalistyczną obudową. Standardowe meble do komputerów niestety nie sprawdzą się w tym wypadku. Dlatego szafy metalowe wykonane są z mocnej blachy, która świetnie sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. bardzo ważne jest, aby izolowała ona wnętrze od środowiska na zewnątrz. W przypadku zakładów można wykorzystywać tylko meble metalowe, gdyż tylko te zapewniają odporność na wilgo

, pył, a także uszkodzenia typowo mechaniczne, o które nie łatwo w przypadku linii montażowych lub produkcyjnych.

Szafy na komputer przemysłowy zbudowane są najczęściej z dwóch elementów: Górnej, przeszklonej części z umieszczonym wewnątrz niej monitorem oraz oddzielnej zamykanej, która chroni klawiaturę przed brudem i kurzem. Półka na klawiaturę i myszkę może być wysuwana lub też zaopatrzona w dodatkową osłonę przed osiadaniem kurzu oraz opiłków metali. Z kolei dolna części służy do zabezpieczenia jednostki centralnej, a także innych urządzeń dodatkowych, jak drukarka czy skaner, jeśli te są niezbędne.

Dlaczego warto zainwestować w dobrej klasy szafę na komputer przemysłowy?

Z dość prostej przyczyny. Właściwe meble i akcesoria komputerowe generują oszczędności w przyszłości, w przypadku w zasadzie każdej działalności. Zabezpieczają one newralgiczny sprzęt i nie pozwalają, aby uległ on przypadkowemu zniszczeniu bądź nadmiernej eksploatacji.

Dużym atutem szaf na komputer przemysłowy jest to, że są one wyposażone w listwy zasilające i wentylatory. Te pierwsze zwiększają ich mobilność, a drugie zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Ta ostatnia jest w szczególności bardzo ważna. Dlaczego? Z tego względu, że zbyt duża temperatura we wnętrzu doprowadzi do 100% uszkodzenia elektroniki. Drzwi szaf na komputery zamykane są zamki kluczowe, które uniemożliwiają wyjęcie komputera bądź korzystanie z niego przez niepowołane osoby. Nikt nie ma dostępu w szczególności do jednostki centralnej.

Jaką szafę na komputer przemysłowy wybra

?

Meble socjalne nie są prostym wyborem w przypadku wyposażenia firmy. Dlatego warto sugerować się markami. Malow to polski producent, który od lat dominuje na rodzimym rynku. Ponadto jest on znany także za granicą. Dlatego z pewnością stanowi doskonałą decyzję pod kątem elementów wyposażenia przestrzeni pracowniczej. Szafa na komputer przemysłowy nie może być kwestią przypadku. Wybór modelu zależy od wielu wspomnianych wcześniej czynników. Czym się kierowa

? Bezpieczeństwem i funkcjonalnością! Górna część musi pozwalać na wyposażenie w monitor o rozmiarze do co najmniej 23 cale, które stanowią standard biurowy.

W jej zestawie powinna także znajdować się listwa zasilająca i przynajmniej jeden wentylator, który odpowiadać będzie za cyrkulację. Dobrze jeśli na ścianach bocznych znajdują się otwory wentylacyjne wyposażone w filtry. Sprzęt musi być dostępny nawet w trudnych warunkach oraz zabezpieczać jednostkę centralną przed wstrząsami i uderzeniami. Tutaj dochodzi więc kwestia stabilności. Dolna część do przechowywania jednostki PC powinna posiadać nóżki z możliwością dostosowania do nierównych powierzchni. Szafka metalowa na komputer powinna być zamykana na kilka oddzielnych zamków. Dostęp do poszczególnych części musi być autoryzowany przed osobami trzecimi. Szafa komputerowa przemysłowa wykonana ze szkła hartowanego to w zasadzie najlepsza decyzja. Dzięki pochyłej budowie z otwieraną klapą umożliwi korzystanie z komputera w dowolnych warunkach na hali produkcyjnej.

Szafa na komputer przemysłowy - standard nastawiony na lata

Każda szafa przemysłowa na komputer będzie inwestycją na lata, jeśli w czasie zakupu zastosujemy się do powyższych rad. Meble komputerowe usprawniają pracę i chronią sprzęt. Szafy pod komputer przemysłowy to najczęściej spotykany specyficzny rodzaj wyposażenia w halach produkcyjnych, na zapleczach sklepów, w magazynach, chłodniach, pomieszczeniach socjalnych i w supermarketach. Dzięki unikalnej konstrukcji są odporne na urazy mechaniczne, trudne warunki, korozję i niekorzystne środowisko. Zakup takiego mebla w 100% zabezpieczy dowolny komputer przed uszkodzeniem, a także zapewni bardzo duże oszczędności pod kątem serwisu oraz wymiany.