Z całą pewnością regały magazynowe sprawdzają się świetnie jako funkcjonalne i praktyczne wyposażenie do składowania produktów na zapleczach sklepów. Właściciele sklepów zastanawiają się jednak często, czy tego rodzaju meble równie dobrze spiszą się jako półki, na których w przestrzeni dostępnej dla klientów można wyeksponować sprzedawany towar.

Najlepszy wybór to składane regały metalowe

Trwałość, funkcjonalność, łatwość utrzymania w czystości to walory, które posiadają regały magazynowe, w tym regały jezdne. To sprawia, że sprawdzą się w każdej przestrzeni, w której trzeba coś przechować, również w sklepie, czy garażu. Jakie wybrać, aby spełniły jak najlepiej swoją funkcję? O tym poniżej.

Żeby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, którą mamy do zagospodarowania, warto zaopatrzyć się w regały magazynowe do samodzielnego montażu. Są one nie tylko niezwykle proste do złożenia, ale również bardzo wytrzymałe. Warto także podkreślić, że produkty te posiadają różnorodne wymiary, dzięki którym użytkownik, bez względu na wielkość przestrzeni do zagospodarowania, jest w stanie idealnie zaplanować i wyposażyć sklep, magazyn czy wolne miejsce w garażu.

Łatwe w montażu

Cechą regałów magazynowych do samodzielnego montażu jest łatwość złożenia w całość poszczególnych elementów zestawu. Wystarczą podstawowe narzędzia - śrubokręt i młotek oraz chwila na przestudiowanie instrukcji. Każdy element regału posiada wciski, które wkłada się jeden w drugi. Oznacza to, że nie potrzeba skomplikowanych narzędzi ani tym bardziej pomocy drugiej osoby. Teoretycznie nie potrzebne są także wymienione wyżej narzędzia, ale wielu monterów podkreśla, że mogą przydać się do dobrego dociśnięcia elementów mocujących poszczególne części regału.

Kilka regałów zmontowanych razem - pomysł godny polecenia

Zarówno w magazynie, jak i w sklepie ważne jest, aby regały były nie tylko wytrzymałe, ale także stabilne. Warto zatem pokusić się o przymocowanie ich w jednym szeregu. Można je ze sobą skręcić na śruby lub połączyć przy użyciu opasek zaciskowych. Te, które będą stały pod ścianą, warto do niej przytwierdzić. Należy także pamiętać, że zawartość regałów musi uwzględniać dopuszczalną nośność mebla.