Współczesna medycyna stawia przed producentami mebli metalowych wysokie wymagania pod względem jakości, funkcjonalności i trwałości mebli medycznych. Na szczęście na rynku spotkać można modele takich firm jak Malow czy UBM, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują najwyższej klasy akcesoria, które sprawdzą się w każdym szpitalu lub przychodni. Na szczególną uwagę zasługują stoliki chirurgiczne, bez których praca personelu medycznego byłaby praktycznie niemożliwa. W poniższym artykule przedstawiamy różne rodzaje stolików zabiegowych i omawiamy ich szerokie zastosowanie.

Kwasoodporne stoliki medyczne – zalety

Kwasoodporny stolik chirurgiczny jest wykonany ze stali nierdzewnej, co wpływa na jego wieloletnią trwałość, sterylność i odporność na kwasy, odczyny, barwniki i inne substancje niebezpieczne. Sprawdzi się więc idealnie w salach operacyjnych i zabiegowych oraz w wielu innych pomieszczeniach medycznych. Każdy stolik zabiegowy posiada duży blat roboczy, który umożliwia bardzo łatwe przechowywanie i bezpieczny transport przyrządów medycznych, aparatury, leków czy materiałów sterylizowanych.

Podobnie jak wiele innych mebli metalowych, usprawnia także pracę personelu medycznego i czyni pomieszczenie bardziej funkcjonalnym. Oprócz wykonania z blachy kwasoodpornej, stolik medyczny ma tę zaletę, że jest wyposażony w skrętne i antystatyczne kółka, z których dwa posiadają blokadę zabezpieczającą przed przemieszczaniem się mebla. Blat położony jest poniżej rantów stolika, co zabezpiecza przedmioty przed upadkiem. Dzięki specjalnym połączeniu nóg, konstrukcja mebla jest wytrzymała i stabilna.

Rodzaje stolików kwasoodpornych

Stoliki medyczne na kółkach ze stali nierdzewnej różnią się między sobą wielkością, a co za tym idzie powierzchnią użytkową blatu roboczego. Na rynku dostać można między innymi stolik narzędziowy chirurgiczny o wymiarach 880 x 1400 x 600 mm, jak i model o wymiarach 911-1370 x 460 x 630 mm. Ten ostatni różni się także tym, że jego blat jest obrotowy i posiada regulowaną wysokość. Jego udźwig również jest mniejszy i wynosi 5 kg. Obydwa meble mają jednak takie samo zastosowanie i są tak samo sterylne. Wybór konkretnego modelu zależy między innymi od wielkości pomieszczenia, rodzaju gabinetu i potrzeb personelu.

Tradycyjne stoliki zabiegowe

Wśród mebli medycznych znaleźć można także tradycyjne stoliki zabiegowe na kółkach. Wykonane są z wysokiej jakości blachy stalowej i pomalowane w technologii proszkowej, która zabezpiecza je przed korozją, odpryskiwaniem farby oraz urazami mechanicznymi. Ich dopuszczalne obciążenie wynosi 50 kg. Wyróżniają się solidną i wytrzymałą konstrukcją oraz wysoką funkcjonalnością.

Stoliki zabiegowe medyczne również są wyposażone w skrętne i antystatyczne kółka, z których dwa posiadają blokadę zabezpieczającą przed przemieszczaniem się mebla. Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji gwarantują stabilność oraz długą żywotność stolika. Podobnie jak w przypadku modeli kwasoodpornych, tradycyjne stoliki chirurgiczne także są dostępne w różnych wariantach. Dzięki dostępności w szesnastu kolorach z palety RAL, można bez problemu dopasować mebel do konkretnego pomieszczenia.

Jakiego producenta wybrać?

Wybór producenta ma ogromne znaczenie. Dlaczego? Ponieważ tylko solidna i sprawdzona firma daje gwarancję wysokiej jakości produktów. Z tego powodu warto postawić na stoliki zabiegowe polskiego producenta mebli metalowych – firmę Malow. Na rynku istnieje już od ponad 30 lat, dzięki czemu wypracowała autorskie i nowatorskie rozwiązania w zakresie produkcji, które zapewniają trwałość i długą żywotność wszystkich mebli medycznych.

Marka jest popularna zarówno w kraju, jak i za granica, a swoją sławę zawdzięcza wysokiej jakości materiałom używanym do produkcji oraz precyzyjnemu wykonaniu. Producent dba o każdy szczegół i dokłada wszelkich starań, aby na każdym etapie produkcji obróbka była jak najdokładniejsza i staranna. Stoliki chirurgiczne Malow wyróżnia stabilna konstrukcja i nowoczesny design. Nie tylko są wykonane z wysokogatunkowej blachy stalowej, ale dodatkowo są malowane w technologii proszkowej, która chroni meble przed korozją, odpryskiwaniem farby i urazami mechanicznymi.

Nowoczesne stoliki chirurgiczne do instrumentowania znajdziesz na naszej stronie.