Jakie korzyści może przynieść wyposażenie przestrzeni pracowniczej? Czy oferuje ono jakieś zalety po kątem efektywności pracy w firmie? Zdecydowanie. Po pierwsze, pracownik o wiele lepiej skupi się na pracy, kiedy istnieje bezpieczna możliwość przechowywania jego rzeczy osobistych. Przedmioty takie jak klucze, portfel czy telefon nie są praktyczne w czasie wykonywania obowiązków. Seria szafek śniadaniowych firmy Malow rozwiązuje taki problem. Każdy pracownik może wykorzystać je do zabezpieczenia swoich cennych rzeczy, a także produktów spożywczych. Dzięki szafkom śniadaniowym lub meblom socjalnym kanapki czy napoje mogą być swobodnie przetrzymane bez obawy o to, że znikną np. ze wspólnej lodówki. Ponadto mogą służyć również za schowek dla własnych naczyń, talerzy, sztućców bądź kubków. Meble tego typu są świetnym rozwiązaniem dla bufetów pracowniczych, szkolnych, stołówek publicznych i jadalni.

Szafki śniadaniowe uwarunkowane przepisami

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku jasno definiuje, jakie parametry powinny posiadać meble przeznaczone dla pracowników. Przepisy wyróżniają w tym zakresie trzy typy jadalni pracowniczych. Pierwszy to takie, w których możliwe jest spożywanie posiłków przygotowanych bądź przyniesionych własnoręcznie przez pracownika. W drugim typie poza spożywaniem posiłków własnych, pracownik może skorzystać z napojów wydawanych przez pracodawcę. Trzeci natomiast to jadalnia z zapleczem, w którym można zakupić posiłek lub w którym pracownik ma zagwarantowane jedzenie od zatrudniającej go firmy.

We wszystkich wymienionych miejscach pracodawca ma obowiązek zapewnić każdemu pracownikowi miejsce siedzące, a w drugim i trzecim dodatkowo niezbędny jest dostęp do szafki śniadaniowej zamykanej na klucz, którą otrzymać musi każdy pracownik z osobna. Szafka socjalna służy do tego, aby pracownik mógł bezpiecznie i w higienicznych warunkach przechowywać swój posiłek, kubek, naczynia oraz sztućce, jeśli nie zapewnia ich pracodawca.

Jakie szafki socjalne warto przemyśleć?

Z reguły są to szafy z drzwiami pojedynczymi, które można zawiesić na ścianie i łączyć ze sobą w większe zestawy. Mogą być dostępne w kształcie litery L bądź w tradycyjnej prostokątnej formie. Dodatkowo niektóre modele bywają wyposażone w specjalne skrytki, z których każda posiada wizytownik. Można na nim z reguły umieścić imię i nazwisko właściciela szafki socjalnej. Kolejny rodzaj to szafki śniadaniowe z pleksi. Przezroczysta wstawka pozwala zweryfikować zawartość szafki. Bywa to szczególnie przydatne w supermarketach i placówkach, w których zatrudniona jest większa ilość osób. Jest to udogodnienie zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Wszystko jest jasne i klarowne w ramach współpracy.

Szafki socjalne sprawdzające się w każdej firmie

Jeśli chodzi o rynek wyposażenia pracowniczego to firma Malow w tym aspekcie jest liderem. Szafki śniadaniowe dla pracowników firmy Malow to jedne z najlepszych szafek socjalnych, a zarazem mebli metalowych. Dostępne w ofercie szafki śniadaniowe wykonane są z reguły z blachy stalowej o grubości co najmniej 0,8 mm. Standardem jest metal pomalowany w technologii proszkowej. Jest to metoda zapewniająca najlepszą jakość farby i ochronę przed korozją. Wiele modeli wyposażonych jest w dodatkowych skośny daszek metalowy, który utrudnia osiadanie kurzu i brudu. Bywa to niezwykle przydatne, gdyż szafki socjalne Malow nie wymagają regularnego, dokładnego czyszczenia.

Dodatkowo boki szafek w np. ofercie Biuromarket posiadają otwory, które pozwalają łączyć je ze sobą bądź wieszać na stojakach lub ścianach. Każda szafka, jak wspomniano w rozporządzeniu, powinna być zabezpieczona zamkiem, a każda skrytka posiadać po 2 klucze. Jedne dostępny wyłącznie dla pracownika, a drugi zapasowy w biurze firmy. Istnieje także możliwość dokupienia trzeciego klucza, jednakże wymaga to odpowiednich obostrzeń prawnych na terenie danej firmy.

Producent szafek śniadaniowych

Wybór konkretnego modelu uzależniony jest tylko i wyłącznie od preferencji pracodawcy. Może być również podyktowany możliwościami jakie posiada przestrzeń pracownicza, od wielkości jadalni i liczby pracowników, którzy obecni są na jednej zmianie.

W tym kontekście zawsze warto zastanowić się nad zakupem szafki śniadaniowe firmy Malow. Jest to inwestycja, dzięki której masz pewność, że wybierasz produkty zgodne z obowiązującymi przepisami BHP. Ponadto każda szafka tego producenta posiada atest ze strony instytucji państwowych.

Pracownicy mogą trzymać w nich nie tylko produkty spożywcze i naczynia, ale także drobne rzeczy osobiste. Szafy Malow bowiem to absolutna gwarancja bezpieczeństwa. Wyposażone są we wspomniane cylindrowe zamki, a ścianki wykonane zostały z nieco grubszej blachy niż u konkurencji. Na wytrzymałość samych szafek socjalnych wpływa także brak bezpośredniego kontaktu z podłożem. Są one montowane albo na nóżkach lub np. na dodatkowych stelażach z siedziskiem do ubrania butów. Przedłuża to żywotność szajek, zabezpiecza przed wilgocią i chroni je przed zarysowaniami bezpośrednio z podłoża.