Zapewnienie sobie i swoim bliskim odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa od zawsze stanowiło jeden z priorytetów niemal każdego człowieka. Na przestrzeni lat tworzono najróżniejsze produkty i rozwiązania, mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dla domu czy przedsiębiorstwa. Przykładem tego typu nowoczesnego rozwiązania są elektroniczne wizjery drzwiowe. Czym się charakteryzują i na co warto zwrócić uwagę przed ich zakupem?

Czym jest wizjer elektroniczny?

Elektroniczny wizjer drzwiowy to nowoczesna, bardziej funkcjonalna alternatywa klasycznego judasza, umieszczanego jeszcze do niedawna w każdych drzwiach wejściowych. Nowsza wersja wizjera znacznie różni się od klasycznej swoją budową, jednak ich funkcje pozostają takie same. Elektroniczny wizjer wyposażony jest w kamerę, umieszczaną po jednej stronie drzwi oraz niewielki ekran, który mocowany jest wewnątrz budynku, na drzwiach lub mieszczącej się bezpośrednio przy wejściu ścianie. 

Nowoczesne wizjery to modele coraz częściej wyposażone także w szereg dodatkowych funkcji, znacznie ułatwiających korzystanie z nich, jak i umożliwiających dodatkowe zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w domu lub firmie.

Najważniejsze zalety elektronicznych wizjerów drzwiowych

Nowoczesny wizjer drzwiowy, którego funkcjonowanie oparte jest na bazie kamery, to gwarancja wyższego poziomu bezpieczeństwa. Urządzenie pozwala na monitorowanie przestrzeni przy wejściu. Nierzadko sam w sobie wizjer, stanowi skuteczny środek odstraszający dla wszelkiego rodzaju intruzów, mogących stanowić potencjalne źródło zagrożenia dla naszego domu. Elektroniczne wizjery drzwiowe to skuteczne, ale także niedrogie produkty. Zakup nowoczesnego judasza będzie więc znacznie mniejszym wydatkiem, bez utraty na skuteczności.

Wizjery doskonale sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych i firmach, jak również w mieszkaniach w blokach, kamienicach, czy apartamentowcach. Zarówno jego montaż, jak i użytkowanie są proste i intuicyjne, dzięki czemu mogą poradzić sobie z nimi nawet najmłodsi domownicy czy też seniorzy. Urządzenie zasilane jest bateriami, co dodatkowo ułatwia i usprawnia proces jego montażu. Możemy bowiem uniknąć dzięki temu konieczności szukania miejsca o odpowiedniej odległości od gniazdka czy też ukrywania długich kabli.

Podstawowe parametry wizjerów elektronicznych

Przed zakupem nowoczesnego wizjera do drzwi, warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim jego parametrom, jak również dodatkowym funkcjom. Dzięki temu z łatwością dopasujemy wybrany model do własnych potrzeb i oczekiwań. Jednym z podstawowych parametrów wizjera – zarówno elektronicznego, jak i tradycyjnego – jest kąt widzenia. Oczywiście im jest on większy, tym lepiej. Oznacza to bowiem, że dzięki zamontowanemu urządzeniu będziemy mieć możliwość monitorowania szerokiego pola przed wejściowymi drzwiami. Istotna jest także wielkość ekranu wizjera, na której widoczny jest podgląd z kamery oraz menu. Szczególnie dla osób starszych warto wybrać wizjer wyposażony w ekran o dużej przekątnej.

Wizjery sprzedawane są najczęściej w zestawie z niezbędną kartą SSD. Jej pojemność jest także kwestią istotną. Warunkuje ona bowiem ilość zdjęć oraz nagrań, które może dla nas wykonać i zapisać dane urządzenie.

Wybierając urządzenie należy zwrócić także uwagę na jego dodatkowe funkcje, które również stanowią o jego klasie.

Dodatkowe funkcje wizjerów

Niemal wszystkie nowoczesne wizjery wyposażone zostały w praktyczną funkcję czujnika ruchu, działającego na podczerwień. Ponadto popularną i wyjątkowo praktyczną funkcją dodatkową jest opcja zoom, umożliwiająca przybliżanie i powiększanie obrazu w czasie rzeczywistym lub na wykonanym zdjęciu czy filmie.

Elektroniczne wizjery drzwiowe możemy także połączyć z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak komputer czy telefon. Dzięki temu możliwe jest regularne przesyłanie materiałów z wizjera do laptopa lub komputera, jak również sterowanie działaniem urządzenia za pomocą mobilnej aplikacji. Bardzo praktyczną opcją jest także możliwość stałego obserwowania otoczenia domu także pod naszą nieobecność. Pozostając włączone, urządzenie prześle do nas wiadomość, w przypadku pojawienia się przed domem ewentualnego intruza lub innego źródła potencjalnego zagrożenia.

Dzięki dodatkowym, podświetlającym urządzenie diodom, wizjer jest w stanie monitorować otoczenie, wykonywać zdjęcia oraz rejestrować nagrania także po zmroku.

Elektroniczny wizjer – dlaczego warto?

Elektroniczne wizjery drzwiowe to synonim nowoczesności. Innowacyjna alternatywa klasycznego judasza stanowi doskonałe rozwiązanie na miarę współczesności. Odpowiada na dynamicznie rosnące i zmieniające się potrzeby konsumentów, spełniając ich indywidualne wymagania, gwarantując bezpieczeństwo oraz komfort i spokój psychiczny. Świetnie sprawdza się zarówno w warunkach prywatnych, jak i w przedsiębiorstwach, halach produkcyjnych czy magazynach.