W wielu zakładach pracy, jak i miejscach użytku publicznego, w których – co oczywiste – zatrudnia się różnych pracowników, znajdują się niezbędne pomieszczenia socjalne. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie pracownikom miejsca do swobodnego odpoczynku, ale też pozostawienia swoich rzeczy osobistych oraz przebrania się przed i po pracy. Pomieszczenie socjalne powinno być w odpowiedni sposób wyposażone, aby spełniało odgórne normy prawa pracy, ale też odpowiadało na potrzeby pracownika.

Pomieszczenia socjalne w świetle prawa

Posiadanie pomieszczenia socjalnego i jego odpowiednie wyposażenie nie jest jedynie dobrą wolą pracodawcy, ale jego obowiązkiem, ustanowionym prawnie. Przepisy jasno określają bowiem, jakie warunki zapewnić musi pracodawca, zatrudniający kolejno od 10 do 20 oraz powyżej 20 pracowników. W zależności od tego, jaką pracę wykonują osoby zatrudnione w danym miejscu oraz jakie są ich potrzeby, pomieszczenie socjalne może być wyposażone w toalety z prysznicami, osobne pomieszczenia higieny osobistej dla kobiet, przebieralnie i szafy na ubrania, pomieszczenie do prania i odkażania odzieży roboczej oraz jadalnię.

Szafa Malow – podstawowe wyposażenie szatni w  pomieszczeniu socjalnym

Niezależnie od tego, ilu pracowników korzysta z pomieszczenia, a także jakie elementy składają się na pokój socjalny, we wnętrzu tym powinny znaleźć się przede wszystkim wysokiej jakości meble, umożliwiające pracownikom bezpieczne pozostawienie rzeczy osobistych, ubrań czy butów na zmianę. Meblem tym jest metalowa szafka socjalna.

Taki rodzaj mebli – produkcji marki Malow – znaleźć można w ofercie sklepu Biuromarket. Szafka ta charakteryzuje się przede wszystkim doskonałą jakością, a co za tym idzie również ponadprzeciętną trwałością. Co więcej doskonale sprawdza się ona w różnych miejscach, także tych, gdzie panują trudne, nie do końca sprzyjające warunki, na przykład w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Metalowa szafa SUM WZD – najważniejsze cechy

Dlaczego szafa SUM WZD marki Malow najlepiej sprawdzi się jako wyposażenie pomieszczenia socjalnego, przede wszystkim szatni pracowniczej? Mebel ten odznacza się wspomnianą wyżej trwałością, dzięki czemu może być używany regularnie i przez długi czas, bez obaw o jego uszkodzenie. Powierzchnia szafki została dodatkowo zabezpieczona nowoczesną metodą konwersji cyrkonowej, a następnie pomalowana farbą proszkową, skutecznie chroniącą ją przed korozją. Zarówno sama konstrukcja szafy, jak i jej dodatkowo wzmocnione drzwi oraz nowoczesny zamek, chronią jej zawartość przed zgubieniem, uszkodzeniem lub dostaniem się w niepowołane ręce. Pracownicy mogą spokojnie zostawiać w niej swoje rzeczy osobiste, ubrania czy odzież roboczą, portfele i telefony, na czas pracy.

Wyposażenie szafy SUM WZD dostępne jest w dwóch różnych wariantach. Pierwszy z nich to szafa z dwoma przedziałami ubraniowymi, która świetnie sprawdzi się w miejscach pracy i wszelkiego rodzaju szatniach, gdzie nierzadko pozostawia się większą ilość ubrań, które co więcej wymagają podzielenia na dwie części; w dwóch przedziałach przechowywać można odzież roboczą i ubrania codzienne, ale też czyste i używane ubrania do pracy.

Drzwi szafy wyposażone są w specjalne otwory, które gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza, jak również niewielką ramkę na etykietę. W ramce umieścić można karteczkę z imieniem i nazwiskiem osoby używającej szafy, a także inne, dowolne informacje, na przykład o jej zawartości.

Szafy SUM WZD marki Malow są meblami, które z łatwością łączyć można zarówno z kolejnymi modelami, jak i dodatkowymi elementami ich wyposażenia. Z łatwością stworzyć więc można dłuższy ciąg szafek, połączonych ze sobą bokami. Ponadto do szafy zainstalować można również praktyczne nóżki, podwyższające całą konstrukcję lub daszek, ułatwiający utrzymanie jej w odpowiedniej czystości. Inną, równie przydatną opcją, jest półka na buty, pozwalająca na wygodne przechowywanie obuwia w przewiewnym miejscu. Za dodatkową opłatą można połączyć ten funkcjonalny element z konstrukcją szafy. Ostatnim z dodatkowych elementów, wyjątkowo korzystnie wpływającym na wygodę użytkowania szafki i samego funkcjonowania w pomieszczeniu socjalnym jest podstawa z siedziskiem. Dostępna również za dodatkową opłatą, składa się ze stopek, regulowanych w zakresie 0–10 milimetrów oraz podstawy do siedzenia, w wersji drewnianej lub wykonanej z tworzywa sztucznego PCV.

Szafki poza swoimi atutami technicznymi, przekładającymi się również na ich trwałość i niezawodność, charakteryzują się również wysoką estetyką. Starannie wykonane i dopracowane, dostępne są w 16 różnych, atrakcyjnych wersjach kolorystycznych. Z łatwością można więc dopasować ich wygląd do koloru czy stylistyki miejsca, w którym mają się znajdować. W szerokiej palecie RAL znaleźć można najróżniejsze kolory, od szarości, po żółty czy czerwony.