Gabinety lekarskie, pielęgniarskie czy laboratoria z pewnością nie mogą obejść się bez biurek. W placówkach medycznych powszechnie wykorzystywane są takie, wyposażone w „L-kształtne” nogi. Oprócz tego biurko lekarskie powinno posiadać kontenerki, szafki lub szuflady, koniecznie zamykane na klucz, w których przechowywane są kartoteki pacjentów czy też inne dokumenty.
Biurko lekarskie – duże i wygodne
Z całą pewnością biurko lekarskie stanowi jeden z ważniejszych mebli w gabinecie lekarza, na którym znajduje się sprzęt komputerowy, drukarka i szereg innych potrzebnych narzędzi. Służy m.in. do wygodnego wypisywania wielu dokumentów, recept czy skierowań. Istotne jest, by było łatwe w utrzymaniu w czystości i bezpieczne w użytkowaniu.
Czy biurko lekarskie powinno być duże?
Duże biurko lekarskie ułatwia zachowanie komfortowych warunków wielogodzinnej pracy z pacjentami i utrzymanie porządku w dokumentacji medycznej. Lekarz czy pielęgniarka spędzają przed nim długie godziny; dodatkowo często umieszczają na jego powierzchni liczne dokumenty, ulotki, aparaty pomiarowe, karty pacjentów – wszystko to i jeszcze więcej powinno się swobodnie zmieścić.