Ogranicz koszta dzięki depozytorom na klucze

Redukowanie wydatków wydaje się absolutną podstawą, niezależnie od tego czy prowadzisz kancelarię, czy zwykłą firmę usługową. Dlatego jeśli posiadasz własną działalność lub planujesz zagospodarowanie przestrzeni, to z pewnością masz świadomość, że rozsądne planowanie zakupów i kosztów jest istotne. Zabezpieczenie musi znaleźć się w każdym większym lokalu w postaci alarmów, monitoringu i szafek na klucze, które pozwolą ograniczyć dostęp do większości pomieszczeń w danym budynku. Czy potrzebujesz więc stróża lub odźwiernego, jeśli wszystko pozostanie bezpiecznie zamknięte we wnętrzu szafki na klucze? Nie, dlatego zawsze lepiej jest kupić odpowiedni mebel metalowy, dodatkowo wykluczający dostęp ze strony osób trzecich. Ponadto nie dokładasz niepotrzebnych obowiązków swoim pracownikom.

Jak kupić zabezpieczenie na lata?

Odpowiedź nie jest prosta, gdyż nie da się kupić jednego typu, który kompleksowo zapewni Ci bezpieczeństwo. Ważne jest, aby zakupić komplementarne zabezpieczenie w postać alarmu, monitoringu i w szczególności szafek na klucze. Depozytor kluczowy  to jego rozbudowana i bardziej usprawniona wersja, często wzbogacona o rozwiązania czysto elektroniczne. Kwestie związane z dostępem do pomieszczeń na terenie Twojego lokalu to priorytet, a dzięki takiemu zabezpieczeniu będziesz mógł precyzyjniej rozdzielać możliwość wejścia do poszczególnych pomieszczeń. W tym momencie bardzo dobrym rozwiązaniem będzie nabycie depozytora na klucze, który jest zdecydowanie bezpieczniejszy niż prosta szafka na klucze. W tym aspekcie wybór jednak jest zdeterminowany przez to, jaki budżet mamy i na co możemy sobie pozwolić. Nabycie prostej metalowej szafki na klucze nie będzie kosztowało kilkaset złotych, ale raczej nie zostawimy jej bez dodatkowej opieki. Wszystko uzależnione będzie także od tego, jak duża jest Twoja firma oraz czy potrzebujesz zabezpieczenia tak dużej ilości pomieszczeń.

Depozytor na klucze czy szafka metalowa?

To zależy nie tylko od Ciebie, ale także od tego, iloma pomieszczeniami gospodarujesz. Bezpieczeństwo bowiem to zawsze absolutny priorytet, ale jego jakość trzeba dopasować do potrzeb. Nie ma sensu kupowanie depozytora na klucze do małego lokalu, w którym pracuje zaledwie parę osób. Firmy inwestują nie bez powodu ogromne pieniądze w zabezpieczenia, ale mówimy tutaj o korporacjach zatrudniających od kilkudziesięciu do nawet kilkuset osób. Bardzo popularnym rozwiązaniem są nowoczesne systemy oparte na cyfryzacji. Tutaj zamki elektroniczne to nieprzemijający trend, który zyskuje sobie ogromna popularność nie tylko w domach prywatnych, spółdzielniach, ale także firmach.

Elektroniczne zamki i… elektroniczne depozytory na klucze?

Cyfryzacja ułatwia pracę w miejscach, gdzie zatrudnionych jest więcej niż parę osób. Zamki elektroniczne ułatwiają przemieszczanie się po terenie większych przedsiębiorstw. W tym aspekcie depozytory na klucze ułatwiają kodowanie kart magnetycznych, a w niektórych wypadkach pozwalają także na tworzenie kluczy bezpośrednio na brelokach, które są do tego przystosowane. Tradycyjne, manualne zamki i samozamykacze, a także tradycyjne wkładki do drzwi mają swoje zalety, jednak ciągła konieczność przekazywania sobie jednej pary lub zapasowej kluczy to po prostu strata czasu. Dodatkowo można je zgubić, co generuje dodatkowy problem.

Elektroniczne depozytory na klucze w praktyce

Rozwiązania standardowe powoli wychodzą z użycia. Będą wykorzystywane tam gdzie nie ma budżetu, a także prywatnie, jednak w firmach dużą ich zaletą jest to, że po prostu są bardziej uniwersalne. W przypadku zagubienia wspomnianego klucza, depozytor na klucze pozwala często nagrać zupełnie nowy na kartę magnetyczną. Dodatkowo w razie zagubienia łatwiej jest wyrobić zapasowy niż w przypadku standardowych kluczy. W praktyce, jeśli zatrudniasz więcej niż jedną bądź dwie osoby, to zamki elektroniczne zawsze będą bardziej przydatne. Pracownicy nie muszą wymieniać się fizyczną wersją klucza bądź martwić się o użycie zapasowych. Dzięki temu zaoszczędzisz masę czasu, a Twoi podwładni skupią się na realizacji obowiązków zamiast podstawowych czynności, które wręcz nie są istotne.