Obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom i usprawnieniom, mamy możliwość wyposażenia swojego domu w udogodnienia zapewniające mu najwyższy poziom zabezpieczeń. Rozwiązania te pozwalają na skuteczną ochronę domu, jego mieszkańców oraz przechowywanych w nim kosztowności. W co należy wyposażyć swoją posesję, aby móc mówić o inteligentnym domu? Podpowiadamy!

Inteligentny dom – dlaczego warto?

Bezpieczeństwo to nieprzerwanie od lat jedna z najważniejszych potrzeb, do spełniania której wszyscy dążymy. Aby ochronić siebie i swoich bliskich, jak również swoje mienie, stosujemy najróżniejsze metody, od konwencjonalnych po mniej typowe. Aby mieć pewność, że nasz dom chroniony będzie w odpowiedni sposób, warto korzystać z możliwości, jakie dają nam współczesne technologie. Współpracujące ze sobą inteligentne systemy zabezpieczeń to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz wygodę.

Decydując się na inteligentne zabezpieczenia, zyskujemy bowiem nie tylko pewność skutecznej ochrony. Rozwiązania te zapewniają nam także pełen spokój i komfort psychiczny, jak również wyjątkową wygodę korzystania z zainstalowanych sprzętów. Nie musimy bowiem samodzielnie, realnie sprawdzać stanu każdego z zabezpieczeń, tracąc przy tym czas, który moglibyśmy przeznaczyć chociażby na odpoczynek. Wystarczy jedynie rzut oka na główny ekran instalacji lub telefon, aby wiedzieć, że nasz dom jest bezpieczny.

Inteligentny dom to także rozwiązania wyjątkowo elastyczne. Z łatwością możemy modyfikować stopień zabezpieczeń, zmieniać kody dostępu, a nawet – w przypadku zgubienia karty dostępu – dezaktywować wybrane czytniki. Posiadając tak nowoczesne sprzęty, mamy także możliwość tymczasowego ustawienia dodatkowych zabezpieczeń, chociażby na czas wyjazdu na wakacje, jak również czasowej zmiany kodów dostępu, na przykład przy okazji wizyty gości.

Co składa się na inteligentne zabezpieczenia domu?

Elementy zabezpieczeń domu możemy dopasować do swoich własnych potrzeb i oczekiwań, jednak najczęściej są to powtarzające się, najpopularniejsze urządzenia.

Przede wszystkim, nasze bezpieczeństwo możemy zbudować dzięki nowoczesnym zamkom elektronicznym. Zamki ENTR to innowacyjne systemy, dzięki którym możliwe jest zarówno zamykanie, jak i otwieranie drzwi bez konieczności użycia kluczy. Co więcej, urządzenie pozwala na bieżąco monitorować stan wybranych drzwi. Z łatwością możemy nawet na odległość sprawdzić, czy drzwi do naszego domu lub firmy nie zostały otwarte przez nieuprawnioną do tego osobę.

Zamki te możemy z łatwością połączyć z systemem alarmowym, zainstalowanym w firmie, wyłącznie w domu lub na terenie całej posesji. Na system alarmowy składają się klasyczne alarmy przeciwwłamaniowe, nowoczesne czujniki ruchu, jak również detektory dymu. Posiadając tak obszerny, inteligentny system zabezpieczeń, możemy mieć pewność, że nasz dom lub firma chronione będą nie tylko przed włamaniem i ewentualną kradzieżą, ale także przed pożarem.

Zarówno w przypadku dużych posesji, jak i siedzib firm doskonale sprawdzą się również kamery IP. Są to elementy, dzięki którym nasz system zabezpieczeń nabierze w pełni profesjonalnego charakteru, który sam w sobie, nierzadko skutecznie odstrasza potencjalnych włamywaczy. Nowoczesny system monitoringu pozwala na ochronę przed kradzieżą, ale także – zwłaszcza w przypadku firm – ustalenie przyczyn oraz szczegółów wypadków przy pracy.

Inteligentna firma

Elementem, który doskonale sprawdzi się w siedzibach średnich i dużych firm, są specjalne bramki dostępu, montowane najczęściej przy wejściu lub przy portierni. Nowoczesne bramki mogą działać na czujnik ruchu lub czytnik, podobnie jak elektroniczne zamki. Dzięki temu zyskujemy możliwość dodatkowej kontroli przepływu ruchu w firmie, jak również monitorowania godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy, każdej z zatrudnionych osób. Pozwoli to na proste sprawdzenie rzetelności i sumienności pracowników, bez ryzyka pomyłki.

Podobnie jak wszystkie z powyższych wymienionych elementów także systemy bramek możemy z łatwością połączyć z programem komputerowym lub mobilną aplikacją. Istnieje także możliwość połączenia systemu wejść z programem do rejestracji czasu pracy, który umożliwia również tworzenie grafików czy też uzupełnianie urlopów oraz zwolnień lekarskich pracowników. Połączenie wszystkich tych funkcji w jednym programie pozwoli na znaczne ułatwienie i usprawnienie kontroli czasu i wydajności pracy wszystkich zatrudnionych w firmie osób.

Najwyższa jakość zabezpieczeń

Nowoczesne systemy zabezpieczeń to doskonałe rozwiązania, które pozwalają na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa w domu lub firmie, a co za tym idzie także komfortu psychicznego domowników lub pracowników. Warto jednak decydować się wyłącznie na sprzęt i systemy najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonych i zaufanych producentów. Dobrą praktyką jest wybieranie urządzeń posiadających oficjalne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, dzięki którym możemy mieć pewność, że nasz dom będzie zabezpieczony przez najlepsze i najwydajniejsze z możliwych sprzętów.