Odpowiedni poziom bezpieczeństwa nieprzerwanie od wielu lat stanowi jedną z najistotniejszych kwestii, zarówno w domach prywatnych, jak i w firmach oraz miejscach publicznych. Nie bez powodu zależy nam na utrzymaniu bezpieczeństwa, a co za tym idzie także komfortu i spokoju psychicznego naszych bliskich, członków rodziny czy współpracowników lub klientów. Obecnie mamy na szczęście możliwość skorzystania z nowoczesnych sprzętów, które w znaczny sposób ułatwiają nam utrzymanie jego pożądanego poziomu. W niemal dowolnym miejscu, skutecznie mogą bowiem pomóc nam nowoczesne kamery oraz systemy monitoringu.

Monitoring w domu – dlaczego warto?

Trudno byłoby znaleźć osobę, której nie zależy na bezpieczeństwie najbliższych oraz spokoju domowego ogniska. Odpowiedzią na tę właśnie, naturalną potrzebę są nowoczesne systemy monitoringu. Urządzenia te umożliwiają zarówno ciągłą rejestrację wnętrza domu lub jego otoczenia, jak i bieżące monitorowanie przestrzeni w czasie rzeczywistym.

Dostępne obecnie na rynku kamery oraz systemy zabezpieczeń to sprzęty światowej sławy producentów, cieszących się uznaniem setek klientów. Przykładem tego jest chociażby marka Yale, która w swoim asortymencie posiada niezawodne, inteligentne kamery IP WiFi, wyposażone między innymi w dwukierunkowy system audio, który nie tylko rejestruje dźwięki, ale także umożliwia ich transmisję. Nowoczesne kamery przekazują nam obraz w doskonałej jakości, dzięki czemu możliwe jest dostrzeżenie nawet niewielkich szczegółów otoczenia. Co więcej, obraz możemy wygodnie obejrzeć na niemal dowolnym urządzeniu mobilnym, po sparowaniu go z systemem.

Nowoczesne systemy monitoringu w domu to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Warto zainwestować w tego rodzaju systemy, gwarantując swoim bliskim odpowiednią ochronę. Włamania, kradzieże, jak również drobne wypadki z udziałem osób trzecich wciąż zdarzają się nader często, jednak nierzadko sam widok zamontowanej przy wejściu do domu kamery skutecznie odstrasza włamywaczy.

Monitoring w firmie – bezpieczeństwo pracowników i klientów

Kamery i systemy monitoringu warto instalować nie tylko w domach prywatnych, ale także – a może szczególnie – w miejscach użytku publicznego oraz miejscach pracy. Lokalizacje, w których w ciągu dnia nierzadko przewijają się dziesiątki czy setki osób, to miejsca szczególnie atrakcyjne na drobnych złodziei. Kieszonkowcy szczególnie chętnie wyławiają swoje ofiary w tłumie, doskonale wiedząc jak uniknąć spojrzeń innych przechodniów i w sposób niezauważony wyciągnąć portfel czy telefon z naszej kieszeni, torby, plecaka. Dzięki gęsto zainstalowanym kamerom o szerokim polu widzenia możliwe jest szybkie i sprawne wyłapanie ewentualnych zagrożeń i zapobieganie im, jak również odnalezienie sprawcy już po dokonaniu kradzieży.

Monitoring jest także szczególnie przydatny w miejscach pracy. Pozwala on bowiem uniknąć ewentualnych kradzieży w firmie, umożliwia także rejestrację i dokładne sprawdzenie przyczyn wypadków przy pracy. Zarówno drobne, jak i poważniejsze wypadki zdarzają się pracownikom nader często, niezależnie od branży czy wykonywanego zawodu. Po takim zdarzeniu konieczne jest sporządzenie raportu mającego na celu ustalenie przyczyn i ewentualnych winnych, a także zasądzenie odszkodowania. Dzięki nowoczesnym kamerom, praca inspektorów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy może być znacznie prostsza i sprawniejsza – zdecydowanie łatwiej jest bowiem ustalić przyczynę zdarzenia na podstawie zarejestrowanego filmu niż z zeznań świadków czy samego poszkodowanego.

Monitoring w miejscu pracy ma więc podwójne, wyjątkowo istotne zadanie. Zdecydowanie warto więc zainwestować część firmowego budżetu w kamery, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa swoich pracowników oraz klientów.

Nowoczesne alarmy jako dopełnienie monitoringu

Zarówno w prywatnych domach, jak i w firmach oraz miejscach użytku publicznego, takich jak sklepy czy też obiekty sportowe, bardzo często do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa wykorzystuje się nie tylko kamery, ale także systemy alarmowe. Ten nowoczesny duet nierzadko stanowi niemal nierozerwalny zestaw zabezpieczeń wszelakich miejsc. Obok kamer, alarmy stanowią bowiem najpopularniejszy sposób na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i spokoju oraz komfortu psychicznego domowników, współpracowników czy klientów i gości. Warto wiedzieć, że niektóre z nowoczesnych systemów alarmowych mają możliwość prostego połączenia się z kamerami, dzięki czemu możemy stworzyć holistyczny i inteligentny system bezpieczeństwa. Co więcej, zarówno monitoring, jak i alarm możemy kontrolować za pomocą własnego telefonu, po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania czy mobilnej aplikacji.