Są takie miejsca i pomieszczenia, w których trudno utrzymać porządek. Duża ilość różnorodnych sprzętów, narzędzi i drobnych elementów montażowych, nie daje się łatwo okiełznać i zamknąć w pudełkach.

Jednym z takich miejsc jest warsztat. Niezależnie od tego czy mowa tu o przydomowym warsztacie, królestwie domowego majsterkowicza, czy o profesjonalnym warsztacie, w którym prowadzona jest działalność usługowa. Chaos i nieład mogą zarówno tu i tu wprowadzać znaczne utrudnienia pracy i stanowić zagrożenie zdrowia, a nawet życia. Na szczęście są sposoby, by to opanować.

Ścianki warsztatowe- ład i estetyka w jednym

Proste w montażu, wytrzymałe w użytkowaniu. Specjalna konstrukcja z płyt nośnych i uchwytów z blachy stalowej gwarantują trwałość i dużą nośność zamontowanej ścianki. Dzięki możliwości indywidualnego dostosowania haczyków, zawieszek na narzędzia, elementów przystosowanych do przechowywania każdy może stworzyć własny model ścianki warsztatowej dopasowanej do swoich potrzeb. Koniec z szukaniem młotka, wkrętarki, wiertła, czy ołówka. Jedno spojrzenie na ściankę warsztatową i potrzebny w danym momencie sprzęt jest na wyciągnięcie ręki.

Inne zastosowanie ścianki warsztatowej

Okazuje się, że warsztat rzemieślniczy, nie jest jedynym miejscem montowania ścianek warsztatowych. Poręczne w korzystaniu i estetyczne w wyglądzie ścianki na narzędzia doskonale sprawdzają się w garażach, pomieszczeniach gospodarczych, zapleczach firmowych, skrytkach, piwnicach, ogrodowych altankach. Wszędzie tam gdzie można wykorzystać wolną ścianę na przechowywanie drobnych elementów, narzędzi ogrodniczych, podręcznych akcesoriów, podwieszenie roślin w doniczkach, odwieszenie odzieży roboczej, nie tracąc przy tym powierzchni użytkowej. Ścianki na narzędzia znajdują też zastosowanie, jako domowe konstrukcje dekoracyjne. Zamontowane w ten sposób półki czy tablice podręcznych przyborów, są efektowną ozdobą, ale i użytecznym rozwiązaniem w modernistycznych, postindustrialnych stylach współczesnej aranżacji wnętrz.