Zabezpieczenie pojemnika istotne tak jak pomieszczenia

Każdy rodzaj mebla i drzwi wymaga nieco innego podejścia. Zabezpieczenie ważne jest zawsze, gdyż nawet jeśli ktoś włamie się do danego pokoju, to zawsze napotka dodatkową przeszkodę w postaci kolejnego zamka elektronicznego bądź standardowego, który wydłuży czas możliwej kradzieży. Dodatkowo jeśli dołączymy do tego kwestie związane z monitoringiem i alarmem, to po aktywacji tego ostatniego złodziej będzie musiał się pospieszyć, by uniknąć konfrontacji z ochroną.. Dlatego zamki elektroniczne, a nawet zwykłe kłódki wykorzystywane w firmach pozwalają na podniesienie stanu odpowiedniego zabezpieczenia. Z reguły włamywacz się zniechęci, jeśli napotka na swojej drodze nie tylko alarm, zamek elektroniczny, a na końcu kłódkę. Będzie obawiał się, że im dłużej spędzi na miejscu, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś go przyłapie na gorącym uczynku, nie wspominając o wizerunku uwiecznionym na kamerach monitoringu, który będzie stanowił niezbity dowód o winie w sprawie karnej.

Zamki elektroniczne czy proste zamki do drzwi szklanych i kłódki?

To wszystko uzależnione jest od tego, jak duży mamy budżet, a także od późniejszego przeznaczenia poszczególnych pojemników i pomieszczeń. Niezależnie od tego, czy chodzi o szklane drzwi wewnątrz mieszkania, czy biurowca – poziom zabezpieczenia powinien gwarantować osobie korzystającej 100% pewność, że wszystko umieszczone pod jego pieczą pozostanie na swoim miejscu. Warto jednak wspomnieć, że jeśli wyposażymy szklane drzwi w zamek elektroniczny, to muszą one być wykonane nie ze zwykłego szkła, ale wytrzymałego na co najmniej kilkadziesiąt uderzeń twardym przedmiotem. Natomiast metalową bądź szufladę z aktami zamykać można po prostu solidną kłódką bądź standardowym zamkiem kluczowym.

Szafki metalowe na akta w każdej firmie

W przypadku newralgicznych dokumentów idealnym rozwiązaniem będzie zakup odpowiednich mebli metalowych. Bezpieczeństwo danych osobowych jest niezwykle istotne, jednak czasami wystarczy w tym celu kupić szaf kartotekowych. Zakup wyposażenia biurowego nie może obyć się bez takich mebli metalowych. W wielu przypadkach dobrej klasy produktu będą alternatywą dla sejfów biurowych i domowych. Zamek do mebli metalowych, tak jak do drzwi może być zakupiony w dwóch typach. Zawsze jednak od standardowej wersji na klucz, lepszy będzie zamek elektroniczny. Cyfryzacja jest zdecydowanie bardziej praktyczna. Wystarczy kilka kart magnetycznych, aby cały zespół otrzymał dostęp do zarówno wszystkich pomieszczeń, jak i pojemników. Dodatkowo w przypadku zagubienia któregoś kompletu, następny można wygodnie nagrać w biurze i nie trzeba martwić się kosztownym dorabianiem zapasowych. Żadna niepowołana osoba nie będzie w stanie sforsować takiego zabezpieczenia. Jeśli jednak nie dysponujesz odpowiednim budżetem, to zawsze możesz zostać przy zwykłych zamkach kluczowych i kłódkach.

Zabezpieczenie mebli metalowych i pomieszczeń

Zamek do mebli metalowych, w przeciwieństwie do podstawowych zamków otwieranych do drzwi lub po prostu otwieranych kluczowo, został wyposażony w szereg funkcji, które zwiększają bezpieczeństwo przechowywanej wewnątrz zawartości. Wszystko zależy  od naszych potrzeb, gdyż własnoręcznie z reguły możemy dobrać dla siebie idealny model. Na przykład w meblach metalowych zastosowany może zostać tzw. mechaniczny zamek szyfrowy. Jest on nieco podobny do zamka elektronicznego na kod. Do jego odblokowania wystarczy albo sam klucz generalny, albo czterocyfrowy kod. Może on w każdej chwili może zostać zmieniony przez właściciela, a klucz jest jedynie zabezpieczeniem w razie zapomnienia kodu.

Zamki elektroniczne czy kluczowe?

W tym aspekcie najlepszą formą zabezpieczenia zawsze będzie zamek elektroniczny, aczkolwiek zamek standardowy ma bardzo dużą zaletę. W razie braku energii elektrycznej nie musimy korzystać z baterii, którą ten pierwszy posiada. Niestety, czasami po prostu nie dostaniemy się do domu, jeśli bateria się wyczerpała akurat w przerwie w dostawie prądu.