Zabezpieczenie wszelkiej dokumentacji na terenie firmy jest niezwykle istotną kwestią. Nie chodzi jedynie o bezpieczeństwo dokumentów i kartotek, ale także ich właściwe segregowanie. W łatwy sposób umożliwiają to szafy aktowe lub proste szafki kartotekowe. Jednak zwykle meble metalowe nie są w tym celu wystarczającym zakupem. Konieczny jest wybór specjalistycznych szaf kartotekowych wyposażonych w odpowiednie zamki kluczowe oraz segregatory umożliwiające katalogowanie poszczególnych dokumentów. Czy wiesz, jak wybrać szafy aktowe? W jaki sposób zadecydować o nabyciu szaf kartotekowych? Dowiedz się więcej w tym artykule!

Szafy aktowe nie tylko w użytku firmowym?

Warto od razu wspomnieć, że dokumenty są trzymane nie tylko na terenie biur. Niezwykle często meble biurowe przydają również w domu. W każdym wypadku ochrona dokumentów jest bardzo ważna, a w szczególności tych zawierających dane wrażliwe. Szafy aktowe i szafki kartotekowe produkowane są w różnych wersjach gabarytowych, więc bez problemu dopasujesz model odpowiedni do swojego domu lub firmy. W tym wypadku każdy różni się pojemnością, poziomem zabezpieczenia, a także np. klasą ognioodporności. Częstym zakupem w firmach okazują się szafy ognioodporne, które ograniczają prawdopodobieństwo utracenia dokumentów i ważnych informacji.

Jakie meble biurowe i szafki kartotekowe sprawdzą się w firmie?

Meble metalowe bez zamków mogą sprawdzić się w archiwum zamkniętym, do którego dostęp jest ograniczony. W innym wypadku wszelka dokumentacja znajdująca się w bardziej ogólnodostępnych miejscach, musi być przechowywana w środku szafek kartotekowych lub aktowych, które zamykane są na odpowiednie zamki. Wyobraź sobie, że dane w kancelarii prawnej zostają skopiowane, a następnie sprawa razem z wszystkimi szczegółami wycieka do szerszej publiczności. Niestety kary w takiej sytuacji mogą być ogromne i warto odpowiednio przemyśleć odpowiednie zabezpieczenie dokumentów. Szafy aktowe będą w tym aspekcie wręcz idealne. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że zakup nawet droższych modeli mebli biurowych zawsze będzie zdecydowanie tańszy niż koszty rekompensaty i kar pieniężnych nałożonych w ramach orzeczenia sądu. Ponadto meble biurowe w praktyce posiadają one masę różnych zastosowań. Dlaczego więc nie wykorzystać ich na swoją korzyść?

Jakie są główne zalety zakupu szafek kartotekowych i szaf aktowych?

Przede wszystkim można dzięki meblom biurowym chronić poufne dane. Dodatkowo meble metalowe pozwalają po prostu zachować zdecydowanie bardziej przejrzysty porządek w naszej dokumentacji. Najciekawsze są jednak szafy aktowe typu 2w1, gdzie łączą one w sobie cechy typowe dla zabezpieczenia i posiadają bardzo duże walory estetyczne. Ponadto podkreślając jeszcze raz, meble biurowe ułatwiają organizację przestrzeni, a jeśli jeszcze przy tym budują tożsamość wizualizacyjną marki, to nie można przemyśleć lepszej inwestycji.

Czy wiesz, jakie konkretnie wybrać meble biurowe do swojej firmy?

Jeśli nie wiesz, co kupić, to dobrze będzie skorzystać ze sprawdzonych marek. Dobierz meble metalowe od Malow i firmy Konsmetal. Dlaczego? Głównie z tego względu, że zaufały im już tysiące pracodawców. Malow to polska firma, której szafy kartotekowe spotkać można w praktycznie większość lokalnych przedsiębiorstw. Konsmetal to z kolei jej odpowiednik, który skupia się zdecydowanie bardziej na kwestii związanej z zabezpieczeniami.

Szafy kartotekowe od Malow lub Konsmetal

Obie te marki zajmują się tworzeniem bezpiecznych pojemników, mebli metalowych  i szerokiego spektrum wyposażenia biura przystosowanych w 100% do ochrony danych osobowych. Szafki kartotekowe Malow to podstawa w przypadku większości przestrzeni pracowniczych, tak samo szafy aktowe Konsmetal są trzonem, jeśli chodzi o jakość zabezpieczenia danych na rynku. Produkty firm są dopasowane w pełni do niezwykle restrykcyjnych przepisów BHP w Polsce. Każdy z mebli metalowych stanowi zakup na lata regularnego użytkowania. Dotyczy to dowolnej działalności gospodarczej, a także wymagań co do wyposażenia biurowego. Meble biurowe od obu tych firm będą doskonałą decyzją, która na pewno sprawdzi się pod kątem lat regularnego wykorzystywania.

Gdzie faktycznie sprawdzają się szafy aktowe?

W każdej firmie, w której konieczne jest przechowywanie dokumentów. Szafy kartotekowe stanowią tak naprawdę jedną inwestycję na wiele lat. Dodatkowo okazują się niezbędne w przypadku szerokiego spektrum przedsiębiorstw, które przechowują na swoim terenie newralgiczne dane swoich klientów. Nie ma firmy, która nie trzyma dokumentacji, a do tego niezbędne są meble biurowe. Te natomiast przydają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest przechowywanie jakichkolwiek dokumentów. Czasami wystarczy większe pomieszczenie w roli archiwum i szafka aktowa na zewnątrz pozwalająca na zebranie w jednym miejscu dokumentacji wynoszonej poza teren pomieszczenia archiwalnego.