Odpowiedź jest bardzo prosta. Przede wszystkim są one funkcjonalne, pomagają w organizacji pracy w firmie, a także w niektórych przypadkach są również wymagane prawnie. Można w nich przechowywać przedmioty różnego rodzaju, takie jak:

 • żywność,

 • lekarstwa,

 • telefon komórkowy,

 • klucze,

 • tablet,

 • portfel,

 • kosmetyczkę ,

 • ogólnie przedmioty osobiste.

Szafka skrytkowa to rozwiązanie, które doskonale spisuje się w przypadku pomieszczeń socjalnych. Stanowi wręcz obowiązkowe wyposażenie szatni, jadalni bądź biura. W przypadku szafek skrytkowych z metalu, cena jest uzależniona od wielu czynników. Najlepiej jest to określić na przykładzie konkretnego producenta.

Szafki Malow - standard rynku

Metalowe szafki skrytkowe polskiego producenta Malow to obecnie najlepszy standard. Są to najpopularniejsze modele na rynku. Produkty tej firmy są rozpoznawalne nie tylko w kraju, ale także poza granicami Polski. Z kolei grono jego klientów stale rośnie.

Pierwszym aspektem definiującym cenę jest więc kwestia marki. Warto zaznaczyć, że kupując od renomowanego producenta, zyskuje się pewność, że produkt będzie w 100% zgodnych z aktualnymi przepisami. Kolejnymi czynnikami są materiał użyty do wykonania, rodzaj i gabaryty mebla. W przypadku wyposażenia pomieszczeń socjalnych należy inwestować w wyłącznie meble metalowe wykonane z wysokogatunkowych stopów. Są odporne na korozję malowane w technologii proszkowej i wytrzymałe. Natomiast kwestie gabarytów zależą wyłącznie od tego, ile miejsca jest w danej przestrzeni socjalnej – a także jak chcemy ją zagospodarować. Wybierając szafki skrytkowe metalowe warto wybierać takie produkty, które ściśle spełnią Twoje oczekiwania. Przede wszystkim należy zdecydować się na meble socjalne, które:

 • posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny. Jest to wymóg prawny, a także zapewniający bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy i pracownika;

 • można je powiesić na ścianie, połączyć ze sobą lub przymocować w dowolnym miejscu dzięki brakowi kontaktu z podłożem przedłuży żywotność mebla;

 • posiadają szerokie spektrum skrytek, z których każda zabezpieczona jest np. w systemie Master Key, pozwalającym otwierać każdą z nich jednym kluczem;

 • są niezwykle odporne na korozję i wytrzymałe.

Dlaczego szafki skrytkowe są niezbędne?

Szafki śniadaniowe muszą być obecne w każdej firmie. Reguluje to Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto w par. 34 znajdziemy przepis, który doprecyzowuje nawet konkretne właściwości, jakie powinny posiadać meble socjalne.

Szafki śniadaniowe muszą być zamykane na klucz. Dlaczego? Pracownicy dzięki temu mogą w higienicznych warunkach przechowywać swój posiłek oraz zapewnić bezpieczeństwo rzeczom osobistym. Metalowe szafki skrytkowe do jadalni pracowniczej powinny posiadać załączone certyfikaty, które świadczą o tym, że są one zgodne z obowiązującymi przepisami BHP.

Szafy schowkowe – rodzaje i zastosowanie

Szafki skrytkowe przeznaczone są nie tylko do przechowywania posiłków pracownika, ale także jego portfela, telefonu, ubrań na zmianę, kluczy bądź lekarstw. Apteczka powinna oczywiście być podstawowym elementem w każdym zakładzie pracy, jednak zawsze dobrze jest mieć na wszelki wypadek własne opatrunki czy też środki dezynfekujące. Szafki skrytkowe są bardzo przydatne w różnego rodzaju halach produkcyjnych i magazynach. Meble socjalne nie zajmują zbyt dużo miejsca, a są bardzo praktyczne.

Jakie szafki skrytkowe warto wybrać?

Szafy skrytkowe ze wstawką akrylową w drzwiczkach to doskonałe, praktyczne rozwiązanie, które pozwala na szybki wgląd do wnętrza. Metalowe szafki skrytkowe z dodatkiem szkła plexi nadają się do przechowywania zarówno produktów spożywczych, jak i niewielkich rozmiarów rzeczy osobistych. Warto rozglądać się za modelami, które oferują jak największą ilość skrytek przy jak najmniejszych gabarytach. Szafki skrytkowe z reguły mają charakter przelotowy. Są przeznaczone głównie do małych pomieszczeń, a nawet korytarzy. Pozwalają zagospodarować w ten sposób nawet niewielkie przestrzenie. Szafy mają z reguły schowki także po obu stronach. Nie mogą być w takim wypadku ustawione bezpośrednio przy ścianie.

Modele dwustronne sprawdzają się szczególnie w jadalniach, w których przestrzeń nie jest zbytnim problemem. Nie zajmują one dużo miejsca, jednak zyskują przy takowym większą funkcjonalność i komfort korzystania. Pozwalają wtedy maksymalnie wykorzystać ich możliwości, a także dopasować się aranżacyjnie do reszty stołówki. Jeśli skrytki są ułożone w dwóch pionowych rzędach i można się do nich dostać z obu stron, jest to najlepsze rozwiązanie z możliwych. Żaden z pracowników nie będzie musiał się przepychać ani nic z tych rzeczy. Wszystko szybko, prosto, wygodnie i z zachowaniem bardzo dużej dozy bezpieczeństwa. Czy warto więc zainwestować w szafki skrytkowe? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zdecydowanie tak! Jednak tylko i wyłącznie w te właściwe, np. od producenta Malow.