Obecnie coraz większą popularnością cieszą się elektryczne wersje pojazdów takich jak motocykle, rowery czy hulajnogi.  Wiąże się to głównie ze wzrostem świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska, jak i dynamicznym rozwojem technologii. Elektryczne rowery wyglądem nie różnią się od tradycyjnych modeli, ale ich możliwości i osiągi są znacznie większe. Elektryczne wersje jednośladu wiążą się jednak z koniecznością regularnego ładowania ich akumulatorów.

Aby było to możliwe nie tylko w warunkach domowych, przed lub po zakończeniu wycieczki, ale także w terenie, producenci stworzyli specjalne, nowoczesne szafki, wykonane z myślą o możliwości sprawnego ładowania akumulatorów rowerowych lub baterii hulajnóg.

Czym charakteryzuje się szafka do ładowania akumulatorów?

Nowoczesne szafki stworzone z myślą o ładowaniu akumulatorów elektrycznych pojazdów to szczególny rodzaj mebli. Wysokiej jakości meble umożliwiają ładowanie nie jednej, a kilku baterii jednocześnie z zachowaniem najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Dzięki specjalnym szafkom do ładowania akumulatorów możliwe jest utrzymanie baterii pojazdów na stałym, wysokim poziomie, zarówno w domu, jak i poza nim.

Szafki to przede wszystkim mocna i wytrzymała konstrukcja, wykonana najczęściej z solidnej blachy, dodatkowo zabezpieczonej z pomocą specjalnej metody konwersji. Gwarantuje to najwyższą jakość i doskonałą trwałość. Dodatkowo mebel wyposażony jest także w specjalną perforację, na tylnej ściance lub drzwiach, dzięki której możliwa jest niezbędna do zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wentylacja.

Każda szafka wyposażona jest także w niezbędny element, jakim jest jedno lub więcej gniazdek o niezbędnej klasie szczelności oraz odpowiednim poziomie zasilania.

Najważniejsze walory szafek do ładowania akumulatorów

Nowoczesne szafki metalowe przeznaczone do ładowania akumulatorów mogą być umieszczone zarówno w przestrzeni domowej – w garażu, piwnicy czy na strychu – jak również w miejscach użytku publicznego, takich jak stacja benzynowa, stacja kontroli pojazdów, wielkopowierzchniowe parkingi czy dworce.

Aby w odpowiedni sposób chronić przechowywane baterie i akumulatory, szafy wykonane zostały z blachy o odpowiedniej grubości. Mebel podzielony najczęściej podzielony jest na kilka lub kilkanaście pojedynczych skrytek, dzięki czemu możliwe jest ładowanie kilku akumulatorów jednocześnie lub używanie szafki przez kilka osób naraz.

Nowoczesne szafki stojące wyposażone są w nowoczesne, zabezpieczające bezpieczniki oraz zamek szyfrowy lub cylindryczny zamek, dzięki któremu możliwe jest bezpieczne pozostawienie baterii lub akumulatora do momentu ich pełnego naładowania.

Szafki są także dodatkowo zabezpieczone za pomocą specjalnej, niepalnej farby proszkowej. Dzięki niej meble charakteryzują się wyjątkową odpornością na korozję oraz zmienne i niekorzystne warunki.

Szafki do ładowania akumulatorów – co jeszcze warto wiedzieć?

Wśród dostępnych na rynku szaf do ładowania akumulatorów oraz baterii wyróżnić można przede wszystkim dwa ich podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich jest wisząca szafa montowana do ściany. Tego typu szafki charakteryzują się zazwyczaj nieco mniejszymi gabarytami i wyposażone są w sześć lub dziewięć skrzynek. Drugim rodzajem są skrzynki do ładowania akumulatorów wolnostojące, które mogą być umieszczone w niemal dowolnym miejscu, z zachowaniem niezbędnych warunków bezpieczeństwa. Wolnostojące szafki to najczęściej większe meble o solidnej konstrukcji, składającej się co najmniej z dziewięciu osobnych skrytek wyposażonych w gniazdka.

Szafki do ładowania akumulatorów mogą być wyposażone w co najmniej kilka rodzajów zabezpieczeń, Standardowym rozwiązaniem są zamki cylindryczne oraz nowoczesne zamki szyfrowe, otwierany za pomocą specjalnego, najczęściej czterocyfrowego kodu. Dostępne są także modele szafek z zamkami ryglowymi, otwieranymi na kluczyk oraz szafki otwierane na specjalne żetony lub monety, stosowane przede wszystkim w miejscach publicznych.

Szafka do ładowania akumulatorów, czyli inwestycja w nowoczesność

Nowoczesne i wyjątkowo funkcjonalne szafki przeznaczone do ładowania akumulatorów oraz baterii to szczególny i praktyczny wybór dla każdego posiadacza elektrycznego pojazdu, takiego jak nowoczesny elektryczny motocykl, rower czy hulajnoga. Jest to również innowacyjny mebel sprawdzający się w miejscach publicznych.

Solidna konstrukcja oraz najwyższa jakość wykonania gwarantują stuprocentową skuteczność oraz pełne bezpieczeństwo ładowania. Nowoczesny design sprawia z kolei, że bez problemu można wpasować ją zarówno w wystrój nowoczesnego garażu czy piwnicy, jak i stacji benzynowej czy poczekalni dworca.

Szafki sprawdzają się także w firmach, uczelniach i szkołach, gdzie mogą pełnić rolę miejsca na ładowanie mniejszych urządzeń elektronicznych, takich jak laptopy, tablety, telefony komórkowe czy smartwatche.