W każdej firmie powinno znaleźć się miejsce, w którym bezpiecznie będzie można przechowywać klucze. Tylko wtedy mamy pewność, że te nie dostaną się w niepowołane ręce, a co za tym idzie - nie ucierpi mienie firmy. Gdzie zatem trzymać klucze, żeby łatwo było je zlokalizować, ale równocześnie pozostawały poza zasięgiem przypadkowych osób?

Metalowa szafka na klucze – bezpieczeństwo i porządek

Jednym z najlepszych rozwiązań w firmach, w których dostępu do szeregu pomieszczeń chronią zamykane na zamek drzwi, może być metalowa szafka na klucze. W niej klucze są nie tylko bezpieczne, ale można je również posegregować, dzięki czemu w każdym momencie możliwe będzie szybkie znalezienie tego odpowiedniego. Szafka na klucze jest elementem wyposażenia, który umieszcza się w konkretnym miejscu. Korzystające z niej osoby zyskują pewność, że inni uprawnieni użytkownicy zawsze i bez problemu mogą znaleźć klucze w tym samym, dedykowanym do ich przechowywania, miejscu.

Co powinna zawierać szafka na klucze?

Przed zakupem szafki, warto zastanowić się, jakie funkcje powinna pełnić. Czy ma służyć tylko do zawieszenia wszystkich dostępnych w biurze kluczy, czy może powinna umożliwiać także ich odpowiednie uporządkowanie. Jeśli wybór padnie na to drugie rozwiązanie, odpowiedni będzie produkt, w którym poszczególne haczyki są ponumerowane. Dzięki temu już po kilku dniach znalezienie odpowiedniego klucza nie nastręczy najmniejszych trudności. Warto podkreślić, że szafa powinna być zamykana na klucz, a dostęp do niej powinni mieć jedynie zaufani pracownicy. Jeśli jednak szafa ma mieć inny system zabezpieczenia, można wybrać taką, która będzie zamykana na szyfr. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji istotne jest zapamiętanie kodu, ponieważ taką szafkę łatwo zablokować, a co za tym idzie - spowodować, że nie będzie dostępu do kluczy.

Chcąc stworzyć jak najbardziej funkcjonalny system, można zdecydować się na wybór szafki, która posiada regulowane relingi. Dzięki temu bez problemu można w niej przechowywać zarówno krótkie, jak i długie klucze.