W domu każdy powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. W tym celu szuka się innowacyjnych rozwiązań i udogodnień, które mają nam to zagwarantować. Drzwi i okna antywłamaniowe, rolety zewnętrzne, bramy elektroniczne – to tylko z kilka z wielu możliwości, jakie oferuje nowoczesna technologia w dziedzinie zabezpieczeń. Coraz popularniejsze stają się systemy alarmowe i kamery do monitoringu, ale przede wszystkim triumf święci wizjer elektroniczny. Poniższy artykuł wyjaśnia fenomen tego urządzenia i podpowiada, jak zwiększyć bezpieczeństwo w swoim domu.

 

Wizjer elektroniczny – co to takiego?

Wizjer elektroniczny to udoskonalona i zmodernizowana wersja tradycyjnego wizjera. Jego montaż jest niezwykle prosty – nie wymaga wiercenia ani przeciągania kabli. Wizjer cyfrowy działa bezprzewodowo i umieszcza się go w otworze o standardowej średnicy, takiej samej jak w przypadku klasycznego modelu. Wizjer wideo działa w taki sposób, że po zewnętrznej stronie drzwi, w miejscu, gdzie zwykle znajduje się otwór judasza, montuje się minikamerę, natomiast po wewnętrznej stronie drzwi ekran z wyświetlaczem LCD. Nawet jeśli ktoś nie stoi bezpośrednio przed kamerą, jej kąt jest na tyle szeroki, że możemy wyraźnie zobaczyć, kto jest za drzwiami. Jeśli urządzenie jest zintegrowane z dzwonkiem, po jego naciśnięciu wyświetlacz sam się uruchomi, jeśli nie – wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk. Nowoczesne wizjery drzwiowe mają tę zaletę, że z jednej strony są zaawansowane technologicznie, a z drugiej łatwe i intuicyjne w obsłudze.

 

Zalety wizjera elektronicznego

Cyfrowy wizjer drzwiowy to rozwiązanie, na które może pozwolić sobie każdy. Urządzenie jest jednak szczególnie polecane do domu, w którym mieszkają dzieci i osoby starsze. Duży i wyraźny obraz pozwoli im zweryfikować, czy znają osobę stojącą po drugiej stronie, a łatwa obsługa umożliwia swobodne użytkowanie z wizjera nawet osobom niemającym wprawy w korzystaniu ze sprzętu elektronicznego. Wizjer z kamerą do drzwi to nowoczesny sprzęt, który daje możliwość widzenia także w nocy, dzięki wykorzystaniu technologii podczerwieni. Można więc uzyskać wyraźny obraz także w ciemności. W przypadku wizjerów Yale jest dostępna także opcja wykonania zdjęcia lub nagrania obrazu. Zdjęcia rejestrowane są razem z datą i godziną wykonania w pamięci wewnętrznej, która umożliwia zapisanie do 50 zdjęć lub na zewnętrznej karcie pamięci. Niektóre modele są także wyposażone w zoom, który daje możliwość wykonania powiększenia, pozwalającego łatwiej rozpoznać osobę stojącą za drzwiami.

 

Inne sposoby zabezpieczenia domu

Wizjer z kamerą to nie jedyna możliwość, jeśli chodzi o nowoczesne zabezpieczenie domu lub mieszkania. Coraz częściej na posesjach spotkać można systemy alarmowe lub monitoring z alarmem. Dotąd montowane głównie w firmach i biurach, teraz zyskują popularność także w budynkach prywatnych. Zaletą tych rozwiązań jest przystępna cena połączona z praktycznymi funkcjami – łącznością z siecią, reagowaniem w czasie rzeczywistym, zapisywaniem obrazów i dźwięków oraz wieloma innymi opcjami.

 

Systemy alarmowe

Montaż systemu alarmowego nie jest już luksusem dostępnym dla wybranych, ale rozwiązaniem, po które może sięgnąć praktycznie każdy. Alarmy antywłamaniowe to idealne rozwiązanie dla domów i mieszkań, których właściciele chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo i ochronę dobytku. Urządzenia najczęściej są sterowane klawiaturą numeryczną, za pomocą której można aktywować i dezaktywować zabezpieczenia. Ich innowacyjna technologia umożliwia bezprzewodowe łączenie się akcesoriów w odległości nawet do 30 metrów. Głośna syrena oraz kodowane połączenie elementów jeszcze bardziej zwiększają ochronę, a możliwość rozbudowy systemu bezpieczeństwa daje zdecydowanie więcej możliwości na przyszłość.

 

Monitoring

Bezprzewodowe kamery do monitoringu są równie popularne co bezprzewodowa instalacja alarmowa. Kamery IP Wi-Fi są idealne do domowego monitoringu. Umożliwiają podgląd obrazu w czasie rzeczywistym, a dzięki wysokiej jakości obrazu można odtworzyć nagranie na każdym urządzeniu, które jest połączone z internetem. Nowoczesne kamery zewnętrzne są wyposażone w detektory ruchu i dźwięku, czujnik podczerwieni, a także mikrofon. Nagrywają obraz i robią zdjęcia w jakości HD oraz posiadają funkcję dwustronnej łączności audio. Ich dodatkową funkcją jest rejestrowanie obrazu na karcie pamięci, którą można umieścić w urządzeniu.

Nowoczesne wizjery drzwiowe znajdziesz na naszej stronie.