Mercator Medical

Mercator Medical

Jest to wiodący producent materiałów medycznych do wykorzystania jednorazowego, działający głównie na rynku europejskim, rosyjskim a także dystrybuujący swoje produkty do 60 krajów na innych kontynentach.

Mercator Medical jest uznanym producentem podstawowego wyposażenia medycznego, w tym rękawiczek jednorazowych. Po jego produkty sięga się w celach higienicznych oraz gdy pojawia się ryzyko kontaktu z zakażoną powierzchnią. Wyroby Mercator pozwalają na zachowanie 100% bezpieczeństwa, jeżeli wykorzystuje się je zgodnie z zaleceniami producenta.

Mercator Medical podzielone jest na kilka mniejszych spółek, które zajmują się pracą w określonych regionach. Na terenie Polski działa główna marka, podczas gdy w innych krajach klientów obsługują spółki zależne, m.in. w Czechach jest to Mercator Medical s.r.o, a z kolei na Ukrainie Mercator Medical TOB. Oddziały znajdują się nie tylko na terenie Europy, ale również na całym świecie, m.in. w USA, Tajlandii oraz w Rosji.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Mercator - europejski producent

Mercator działa w szeroko pojętej produkcji materiałów medycznych. Na terenie Europy zarówno dystrybuuje, jak i zajmuje się promocją wyrobów medycznych, jakimi jest m.in. jednorazowa odzież ochronna, opatrunki, rękawice jednorazowe. Tego typu produkty w wysokim stopniu chronią przed kontaktem ze skażonym materiałem medycznym oraz szkodliwymi czynnikami biologicznymi.

Sięgając po produkty Mercator, pracownicy różnych sektorów są zabezpieczeni przed działaniem szkodliwych substancji. Poza tym, znajdują zastosowanie w warunkach domowych, podczas wykonywania codziennych zadań.

Mercator Medical rozwinął swoją działalność na terenie Europy, wykraczając poza Unię Europejską. Posiada sieć dystrybucyjną oraz atrakcyjny program partnerski we Włoszech, Wielkiej Brytanii, ale też w Rosji i na Białorusi.

Korzystając z prężnie działającego azjatyckiego oddziału, Mercator może skupić się na produkcji oraz sprzedaży kontenerowej. Sprawia to, że możliwe są regularne dostawy całej gamy produktów do innych oddziałów firmy. To m.in.: rękawice nitrylowe, diagnostyczne, lateksowe, wyposażenie pracowników służby zdrowia, a także weterynarzy.

Na terenie Polski znajduje się zarząd spółki matki, który ma swoją siedzibę w Krakowie. Polski zespół odpowiada za współpracę z niezależnymi firmami oraz koordynuje działania innych spółek działających w ramach Mercator Medical S.A..

Z kolei w Starym Brześciu (położonym obok Brześcia Kujawskiego) zlokalizowane jest Centrum Logistyczne oraz Biuro Obsługi Klienta. BOK zajmuje się obsługą zarówno klientów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. W Centrum Logistycznym umieszczony jest magazyn buforowy, w którym realizowana jest część dostaw, które realizowane są na rynek polski oraz rynki zagraniczne.

Mercator Medical - jednorazowe materiały medyczne

Dystrybutor przyjął sobie za cel dostarczanie wyrobów medycznych, które zapewniają ochronę specjalistom, pacjentom oraz użytkownikom prywatnym. Dzięki temu, że rękawiczki nitrylowe mają cenę odpowiadającą ich jakości oraz kosztom wykonania, użytkować je może szeroka grupa osób. Mercator Medical działa z misją, która ma na celu ochronę ludzi, niezależnie od tego, czy pracują one w warunkach medycznych, czy mają kontakt z niebezpiecznymi substancjami.

Mercator jest rzetelnym kontrahentem, uczciwie współpracuje z dostawcami, klientami i współpracownikami, dzięki czemu zyskał dobrą reputację pośród innych producentów w branży. Może pochwalić się uczciwą polityką personalną. Dzięki zaufaniu, którym może poszczycić się firma, jej działalność cały czas się rozwija, obejmując kolejne kraje, praktycznie na całym świecie.

Mercator Medical - działalność poza biznesem

Warto wspomnieć o tym, że Mercator Medical prężnie działa również poza biznesem i jest znany z aktywizmu społecznego. Wspiera, również finansowo, aktywności społeczne związane z ochroną środowiska naturalnego. Jest również sponsorem różnego rodzaju akcji charytatywnych. Od pewnego czasu inwestuje też w edukację dotyczącą prewencji zakażeń.